Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ K U-21 gr. C: Polki poza ćwierćfinałem

MŚ K U-21 gr. C: Polki poza ćwierćfinałem

W ostatnim meczu grupowym na mistrzostwach świata siatkarek do lat 21 Polska zmierzyła się z Serbią. Biało-czerwone bardzo źle zaczęły mecz z serbską drużyną, która bardzo dobrze to wykorzystała. Polki z każdym setem grały coraz lepiej, jednak było to za mało, żeby powstrzymać świetnie dysponowane rywalki.

W mecz lepiej weszły Serbki, które bardzo szybko wypracowały kilkupunktową przewagę (16:11). Na ataku w serbskiej reprezentacji królowała Anja Zubić, a dodatkowo wspomagała ją Una Vajagić. Biało- czerwone miały większy problem, żeby zdobywać kolejne punkty i gonić przeciwniczki. Sytuacja uległa zmianie dopiero pod koniec seta. Zaczął funkcjonować polski blok, a także Serbki zaczęły popełniać więcej błędów. Mimo, że Polkom udało się odrobić kilka punktów, to jednak nie dały rady powstrzymać dobrze dysponowanych Serbek (25:21).

Początek drugiego seta już lepiej wyglądał w wykonaniu polskiej reprezentacji. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka już na początku wypracowały prowadzenie i po asie serwisowym Poli Janickiej było 6:2. Radość Polek nie trwałą długo, ponieważ Serbki bardzo szybko odrobiły stratę punktową i po punktowej zagrywce Ivy Susurović było po 9. Rozpoczęła się wyrównana wymiana, w której żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuszczać. W końcówce pierwsze na prowadzenie wyszedł serbski zespół, który po ataku Zubić miał trzy punkty z przodu (21:19). Polki starały się powstrzymać przeciwniczki, jednak te okazały się lepsze i po ataku Susurović miały na swoim koncie dwa sety.

Początek partii numer trzy był wyrównany (4:4). Pierwsze na prowadzenie wyszły Polki i po kolejnym punktowym bloku biało-czerwonych było 8:5. Mimo, że serbskie zawodniczki starały się doprowadzić do remisu, to polskie zawodniczki dzielnie trzymały się na prowadzeniu. Błędy po serbskiej stronie siatki oraz dobra postawa Natalii Kechcer w polu serwisowym i Natalii Bandurskiej na ataku, pozwoliła Polkom zapisać seta na swoje konto (25:22).

Kolejną odsłonę lepiej zaczęły Serbki, które po serii punktów prowadziły pięcioma „oczkami”. Biało-czerwone nie zamierzały się poddać i szybko doprowadziły do remisu po 10. Rozpoczęła się wyrównana gra punkt za punkt. W końcówce jednak Polki popełniły zbyt dużo błędów, co wykorzystały ich przeciwniczki, zamykając mecz wynikiem 25:21.