Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. A: Holandia lepsza od Portoryko

MŚ K, gr. A: Holandia lepsza od Portoryko

Trzecie zwycięstwo w mistrzostwach świata zapisały na swoim koncie siatkarki Holandii. Po wygranych z Kenią i Kamerunem wywalczyły kolejny komplet punktów pokonując reprezentację Portoryko. Spotkanie lepiej jednak zaczęły rywalki, które wygrały inauguracyjną odsłonę do 23. Trzy kolejne sety padły już łupem Pomarańczowych, które triumfowały w nich bardzo pewnie, pozostając w turnieju niepokonane.

Lepiej w  to spotkanie weszły Holenderki, które w pierwszym secie szybko objęły prowadzenie 3:0. Długo się nim jednak nie nacieszyły, bowiem za chwilę był już remis po 3. Rozpoczęła się wymiana ciosów, dopiero przy stanie po 13 znów odskakiwać zaczęły Pomarańczowe. Trzypunktową nadwyżkę utrzymywały do stanu 21:18. Wtedy straty zaczęły odrabiać Portorykanki i doprowadziły do wyrównania (21:21). Zaciętą końcówkę 25:23 wygrała ostatecznie ekipa z Ameryki Środkowej.

Podrażnione porażką w premierowej odsłonie Holenderki dobrze rozpoczęły seta numer dwa. Po kilku pierwszych akcjach wygrywały już 4:1. Chwilę potem ich przewaga zaczęła wzrastać i wkrótce była pięciopunktowa 9:4. Portorykanki próbowały zbliżyć się do rywalek, momentami traciły do nich tylko dwa oczka (4:6, 9:11), ale podopieczne Avitala Selingera kontrolowały sytuację i cały czas odskakiwały. W końcówce zdołały wyjść na ośmiopunktowe prowadzenie (22:14). Nie oddały już inicjatywy i pewnie wygrały tę odsłonę 25:20.

Początek trzeciej partii był wyrównany. Do wyniku po 6 zespoły grały punkt za punkt. Wtedy znów do głosu doszły Pomarańczowe, które wyszły na prowadzenie 8:6 i sukcesywnie zaczęły dokładać do wyniku kolejne oczka. Niebawem ich przewaga była już siedmiopunktowa (15:8). Holenderki pewnie zmierzały po zwycięstwo w tej odsłonie. Nawet na moment nie dały wybić się z rytmu, wysoko pokonując  rywalki 25:16.

Gospodynie turnieju nie zamierzały zwalniać tempa. Czwartą partię rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Portorykanki wyrównały i chwilę potem to one niespodziewanie miały dwa oczka nadwyżki (7:5). Nie zdołały jednak utrzymać przewagi. Holenderki odrobiły straty i znów zaczęły dominować. Podopieczne Fernando Moralesa utrzymywały z nimi kontakt do wyniku 13:11. Wówczas łupem miejscowych padło pięć kolejnych akcji i ich prowadzenie wzrosło do siedmiu punktów (18:11).  Powoli stawało się jasne, że zespół  z Europy tego spotkania już nie przegra. Pierwszą piłkę meczową miał przy stanie 24:14. Za drugim podejściem wykorzystała ją Britt Bongaerts, która zakończyła seta z piłki przechodzącej.

Holandia – Portoryko 3:1
(23:25, 25:20, 25:16, 25:15)

Holandia: Plak (9), Lohuis (16), Buijs (16), Bongaerts (7), Daalderop (16), Timmerman (12), Schoot (libero) oraz Dijkema, Jasper, Dambrink (3)
Portoryko: Enright (7), Reyes (4), Abercrombie (18), Ortiz (14), Valentin (2), Ocasio (15), Venegas (libero) oraz Rojas, Nogueras, Collazo (2), Hernandez, Victoria, Velez