Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. E: Brazylia rozbiła rywalki

MŚ K, gr. E: Brazylia rozbiła rywalki

Brazylijki pewnie zmierzają do ćwierćfinału mistrzostw świata. W czwartek ich rywalkami były Portorykanki. Siatkarki z Kraju Kawy nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom i w szybkich trzech setach zakończyły mecz, dopisując do swojego konta trzy punkty.

Brazylia przed meczem z Portoryko zajmowała piąte miejsce w tabeli grupy E. Był to złudny obraz, bo podopieczne Ze Roberto miały rozegrany o jeden mecz mniej, niż większość rywalek.

Nikt nie zakładał, że Portorykanki sprawią wielki opór Brazylijkom i tak też było. Tylko na początku pierwszego seta siatkarki z Portoryko dotrzymywały kroku utytułowanym rywalkom, ale od stanu 8:7 zawodniczki z Kraju Kawy pokazały swoją siłę i skompletowały resztę potrzebnych do wygrania seta punktów, oddając w tym czasie Portorykankom jedynie cztery oczka.

Od drugiego seta Brazylijki nie pozostawiły złudzeń już nawet na początku. Drugą partię rozpoczęły od prowadzenia 9:1 i gra ustawiła się już do końca tej odsłony. Brazylia wygrała 25:13, a Portoryko przekroczyło barierę dziesięciu punktów dopiero, kiedy rywalki miały już ich na koncie 22.

Podobny przebieg miał ostatni set tego meczu. Szybki odjazd Brazylijek pozwolił im kontrolować grę i osiągnąć olbrzymią przewagę. Przy 20:9 Brazylijki się rozluźniły i pozwoliły sobie na grę niemal punkt za punkt, co pozwoliło Portorykankom na największą zdobycz w tym meczu – 15 oczek w secie.

Brazylia – Portoryko 3:0
(25:11, 25:13, 25:15)

Brazylia: Carol (16), Pri Daroit (11), Tainara (10), Carol Gattaz (5), Gabi (4), Macris (4)Nyeme (libero) oraz Natinha (libero), Rosamaria (3), Lorena (2), Kisy (2), Roberta, Julia Kudiess, Lorenne
Portoryko: Enright (5), Ortiz (5), Abercrombie (3), Reyes (1), Valentin (1), Ocasio, Venegas (libero) oraz Victoria (6), Collazo (2), Santos (1), Rojas (1), Nogueras, Hernandez, Velez (libero)