Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. D: Szybki triumf Brazylii nad Argentyną

MŚ K, gr. D: Szybki triumf Brazylii nad Argentyną

fot. FIVB

W grupie D większych problemów z pokonaniem Argentyny nie miały Brazylijki, które pewnie triumfowały 3:0. Prawdziwy nokaut dokonał się w drugim secie, gdy podopieczne Ze Roberto oddały rywalkom zaledwie 13 oczek. Było to drugie zwycięstwo Brazylijek, z kolei reprezentantki Argentyny wciąż czekają na swoją szansę.

Z wysokiego c w mecz weszły Brazylijki, szybko o czas poprosił argentyński szkoleniowiec (6:1). Po tej interwencji Argentynki poprawiły swoją grę w obronie, wykorzystywały kontrataki. Siatkarki z Brazylii zaczęły mieć problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich możliwość wyprowadzania akcji. Celne ataki Gabi i Priscili Daroit oraz błąd Bulaich sprawiły, że Brazylijki odbudowały swoje prowadzenie (11:9, 15:9). Górowały one na siatce, utrzymując dystans. Po kolejnym udanym ataku Gabi było już 20:12. Podobnie jak w pierwszej części meczu, również tym razem w brazylijskich szeregach wkradły się błędy. Raz za razem celnie atakowała Daniela Bulaich, kolejną przerwę wykorzystał trener Ze Roberto (22:19). Po przerwie skutecznie zaatakowała Tainara. Kropkę nad i szybko postawiła Priscila Daroit.Otwarcie drugiej partii było wyrównane, dopiero przy zagrywkach Caroline Gattaz Brazylijki zaczęły budować przewagę. Gdy kontratak wykorzystała Gabi, o czas poprosił trener Ferraro (8:5). Z czasem siatkarki z Brazylii zaczęły punktować seriami, dystans szybko się powiększał (10:7, 14:7). Raz za razem punktowały wszystkie brazylijskie skrzydłowe. Pojedyncze zagrania Eriki Mercado i Biandy Farriol na niewiele się zdały. Argentynki nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki (19:9). Brazylijki do końca utrzymywały koncentrację, kropkę nad i postawiły szczelnym blokiem.

Od początku trzeciego seta na nowo rozgorzała zacięta walka, nie brakowało przedłużonych wymian (5:7). Chociaż po ataku Bulaich Argentynki prowadziły 11:8, zagrania Priscili Daroit i Gabi pozwoliły Brazylijkom wyrównać wynik (11:11). W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się skutecznymi atakami, wynik oscylował wokół remisu. Z czasem wciąż żadna z drużyn nie była w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Argentynki popełniały niewiele błędów, po ataku Mercado prowadziły 19:18. Dopiero pomyłka w polu zagrywki tej zawodniczki i as Kisy Nascimento wyprowadziły Brazylijki na jednopunktową przewagę, szybko interweniował argentyński szkoleniowiec (20:19). Niemoc Argentynek przerwała dopiero udanym zagraniem Candela Sol Salinas (22:20). Zagranie Caroline Gattaz dało serię piłek meczowych Brazylijkom. Drugą z nich wykorzystała Gabi.

Brazylia – Argentyna 3:0
(25:19, 25:13, 25:21)

Składy zespołów:
Brazylia: Gabi (15), Pri Daroit (13), Kisy (13), Carol Gattaz (8), Carol (8), Macris (1), Natinha (libero) oraz Julia Kudiess (1), Lorena (1), Tainara (1), Roberta
Argentyna: Bulaich (15), Mercado (11), Farriol (8), Herrera (5), Nizetich (1), Mayer, Rizzo (libero) oraz Cugno (3), Salinas (1), Germanier, Sosa

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. D mistrzostw świata kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę