Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. D: Argentyna wygrała 3:2 z Kolumbią i zagra w II rundzie

MŚ K, gr. D: Argentyna wygrała 3:2 z Kolumbią i zagra w II rundzie

Siatkarki Argentyny, chociaż były faworytkami w meczu z Kolumbią, to do końca drżały o wynik i awans do II rundy turnieju. Pierwszego seta wygrały dość niespodziewanie Kolumbijki, a gdy w trzecim po zaciętej końcówce Albicelestes przegrały 27:29, przegrywały już w całym spotkaniu 1:2. Doprowadziły jednak do tie-breaka, a w nim nie dały rywalkom większych szans, notując na swoim koncie drugą wygraną i zapewniając sobie awans.

Już pierwsza akcja tego meczu, trwająca dobrze ponad minutę i zakończona punktowym blokiem zespołu z Kolumbii, zapowiadała zacięte i długie spotkanie. Albicelestes na chwilę odskoczył rywalkom na dwa punkty (8:6), ale potem to zespół Kolumbii przejął inicjatywę. Świetnie w ataku spisywała się Dayana Segovia i to głównie dzięki niej jej koleżanki prowadziły 21:16. Siatkarki z Argentyny nie był w stanie już odwrócić losów tego seta i niespodziewanie przegrały go do 19. W drugiej partii zacięta walka punkt za punkt trwałą do stanu 13:13. Potem Albicelestes odskoczył rywalkom na kilka punktów (18:14) i już nie dały się dogonić. W ataku brylowała Paula Nizetich i przewaga Argentyny cały czas rosła – biało-niebieskie wygrały tego seta bardzo pewnie do 17 i wyrównały stan spotkania.

W trzeciej partii Argentynki po wyrównanym początku znów odskoczył rywalkom (15:12) i wydawało się, że mają już to spotkanie pod kontrolą. Wszyscy byli pod wrażeniem Eriki Mercado, która była nie do zatrzymania dla rywalek. Kolumbijki wróciły jednak do gry i za sprawą ataków Amandy Coneo i Dayany Segovii doprowadziły do remisu 20:20. W końcówce zespół Kolumbii miał kilka piłek setowych, w końcu Segovia udaną kiwką dała wygraną swojemu zespołowi (29:27) i zapachniało niespodzianką.

Po zaciętym i wyrównanym początku czwartej odsłony meczu znów przewagę zaczęły zdobywać Argentynki. Ponownie pierwsze skrzypce w zespole Albicelestes grała Paula Nizetich i jej drużyna prowadziła już 21:16. Kolumbijki wyraźnie opadały z sił, a seta wynikiem 25:20 dla Argentyny z przechodzącej piłki zakończyła Lucia Herrera Rodriguez. O wyniku spotkania miał więc rozstrzygnąć tie-break. W nim zespół z Kolumbii dotrzymywał rywalkom kroku do stanu 5:5. Potem przewaga Albicelestes stawała się coraz wyraźniejsza. Gdy zespół Argentyny prowadził już 11:7 było jasne, że nie da sobie odebrać wygranej. Końcówkę podopieczne trenera Hernana Ferraro rozegrały koncertowo i wygrały całego seta do 8. Tym samym zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.

Kolumbia – Argentyna 2:3
(25:19, 17:25, 29:27, 20:25, 8:15)

Kolumbia: Darlevis (12), Dayana (26), Maria Alejandra (4), Melissa R. (8), Margarita (8), Amanda (20), Camila (libero) oraz Yeisy (1), Ana Karina, Madelaynne (3), Laura i Angie Melissa
Argentyna: Nizetich (20), Bulaich (11), Mercado (28), Farriol (6), Mayer (1), Herrera (15), Rizzo (libero) oraz Pelozo (libero), Germanier, Cugno (1) i Sosa