Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. C: Niemki i Serbki z kompletem punktów

MŚ K, gr. C: Niemki i Serbki z kompletem punktów

fot. FIVB

Mecz Niemek z Bułgarkami zapowiadał się bardzo ciekawie. Zwycięzca tego spotkania zyskiwał komfort dużego prawdopodobieństwa wyjścia z grupy. Z kolei spotkanie Serbek z Kanadą miał wyraźnego faworyta. Siatkarki z Europy nie zawiodły i poza nerwowym pierwszym setem grały pewnie i wygrały 3:0.

Już w pierwszym secie meczu Niemek z Bułgarkami było widać wagę tego starcia. Oba zespoły rozpoczęły uważnie i gra była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce Niemki zyskały niewielką przewagę (18:16), by chwilę później ją roztrwonić (19:20). Ostatecznie udało im się wygrać pierwszą partię 25:22.Drugą odsłonę lepiej otworzyły Bułgarki. Wyszły na dwupunktowe prowadzenie 8:6 i konsekwentnie pilnowały przewagi, sukcesywnie ją powiększając (13:10, 17:13). Największy dystans dzielił oba zespoły już w końcówce. Podopieczne Lorenzo Micellego prowadziły 23:18 i nie dały już Niemkom odrobić strat, wygrywając 25:21.

Podrażnione Niemki mocno otworzyły trzeciego seta, wychodząc na prowadzenie 5:1. Cały czas trzymały Bułgarki na dystans trzech, czterech punktów i wydawało się, że kontrolują przebieg tej partii. W końcówce jednak złapały lekką zadyszkę, bo rywalki zaczęły się zbliżać. Najpierw doszły Niemki na dwa punkty (20:22), a później doprowadziły do remisu. Pierwszą piłkę setową miały jednak siatkarki naszego zachodniego sąsiada. Od razu ją wykorzystały, wygrywając seta 25:23 i ponownie obejmując prowadzenie w meczu.

W czwartej partii inicjatywę odzyskały Bułgarki. Szybko wyszły na prowadzenie 8:3 i dość długo utrzymywały ten dystans. Wydawało się, że tie-break w tym meczu jest nieunikniony. Siatkarki Micellego nie potrafiły jednak utrzymać tego tempa i koncentracji. Pozwoliły się dogonić w połowie seta (16:16) i w tym momencie przestały chyba wierzyć w końcowy sukces, za to uwierzyły w niego Niemki, które uskrzydlone grały coraz lepiej i pewnie wygrały 25:21, inkasując trzy punkty.

Niemcy – Bułgaria 3:1
(25:22, 21:25, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:
Niemcy: Alsmeier (13), Kastner (4), Scholzel (12), Weitzel (13), Stigrot (6), Orthmann (13), Pogany (libero) oraz Janiska (3), Emonts (1), Hippe, Strubbe i Drewniok (3)
Bułgaria: Wasiljewa-Atanasijevic (19), Kitipowa (2), Todorowa (7), Czausewa (13), Dimitrowa N. (20), Dimitrowa M. (6), Paszkulewa (libero) oraz Jordanowa, Paskowa i Barakowa


Drugi mecz tego dnia w grupie C rozpoczął się od spokojnego prowadzenia Serbek 8:5. Kanadyjki jednak chciały pokazać, że nie będą tylko tłem w tym meczu i szybko doprowadziły do remisu, a nawet prowadzenia (15:14). Później znów inicjatywę odzyskały Serbki (20:17), ale rywalki ponownie doprowadziły do remisu (22:22). Wojnę nerwów lepiej zniosły Serbki, wygrywając ostatecznie 25:23.

Druga partia była już bardziej jednostronna. Na początku jeszcze Kanadyjki trzymały się blisko za plecami rywalek (3:5, 7:9), ale później Serbki coraz bardziej się rozkręcały i powiększały swoją przewagę (16:11). Siatkarki z Ameryki Północnej nie miały żadnego punktu zaczepienia i mogły tylko patrzeć jak przeciwniczki się oddalają i wygrywają spokojnie seta 25:16.

Trzeci set szybko ustawiły Serbki. Od początku miały dużą przewagę (12:7), ale za szybko uwierzyły, że mecz już został wygrany. Kanadyjki wykorzystały chwilową dekoncentrację rywalek i je dogoniły (12:13). Był to jednak tylko krótki zryw, bo Serbki ustabilizowały swoją grę i doprowadziły do końca ten mecz, wygrywając 25:20.

Serbia – Kanada 3:0
(25:23, 25:16, 25:20)

Składy zespołów:
Serbia: Drca (3), Stevanović (8), Busa (8), Mihajlović (10), Aleksić (4), Bosković (23), Pusić (libero) oraz Lazović
Kanada: Van Ryk (13), Cross (2), Gray (14), Howe (9), Magilo (3), King, Palermo (libero) oraz Savard i Murmann (libero)

Zobacz również: 
Wyniki i tabela grupy C mistrzostw świata siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę