Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. C: Czwarte zwycięstwo Amerykanek, Niemki przegrały po raz drugi

MŚ K, gr. C: Czwarte zwycięstwo Amerykanek, Niemki przegrały po raz drugi

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała z Niemkami 3:0. Mecz toczył się pod dyktando siatkarek z Ameryki Północnej. Niemki jedynie w trzecim secie toczyły w miarę wyrównaną grę, na niewiele się to zdało, ostatecznie tę część zmagań po grze na przewagi wygrały Amerykanki. Są one liderkami grupy C, swój ostatni mecz w grupie rozegrają z Serbią. Z kolei podopieczne Vitala Heynena będą grały z Kanadą.

Niemki otworzyły spotkanie znakomitym blokiem, a po tym jak Andrea Drews ponownie została zatrzymana prowadziły (3:0). Amerykanki cały czas musiały walczyć na wysokiej piłce. Niestety jednak po niemieckiej stronie szybko pojawiły się błędy własne i po autowym ataku Leny Stigrot był remis (6:6) i rozpoczęła się walka punkt za punkt. Różnicę w środkowej fazie seta zaczął robić amerykański blok, a po asie serwisowym Drews było już (17:14). Atakująca zeszła z pola zagrywki dopiero przy stanie (21:15). Prowadzony przez trenera Kiraly’ego zespół pewnie kontrolował sytuację na boisku. Po wideoweryfikacji okazało się, że seta asem serwisowym zakończyła Lauren Carlini (25:17).Drugą partię Karch Kiraly zdecydował się rozpocząć z nieco innym składem. Kara Bajema zastąpiła Alexandrę Frantti, a Hannah Tapp pojawiła się w miejsce Chiaki Ogbogu. Ponownie to zagrywka okazała się bardzo ważnym elementem gry. Niemki nie mogły sobie poradzić w przyjęciu zagrywek Drews i Tapp. Po tym, jak od bloku odbiła się Janiska było już (9:3). Niemkom bardzo trudno było znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia, żeby nawiązać walkę. Amerykanki tymczasem miały okazję, żeby pokazać głębię swojego składu. Autowa zagrywka Saski Hippe zakończyła drugiego seta (25:13).

Tak wyraźna przegrana w drugim secie nie podłamała niemieckiej drużyny. Amerykańska zagrywka wciąż jednak sprawiała dużo trudności. Anna Stevenson zaserwowała asa dając swojemu zespołowi prowadzenie (10:5), a ważny kontratak zakończyła plasem Cuttino. Niemkom coraz trudniej było znaleźć skuteczne rozwiązania w ataku. Sygnał do walki dała swojej drużynie Laura Emonts, a skuteczny blok na Cuttino doprowadził do remisu (18:18). Autowe uderzenie Wilhite dało prowadzenie niemieckiej drużynie. As serwisowy Stevenson dał USA piłkę meczową (25:24). Po czasie na żądanie trenera Heynena środkowa zaserwowała kolejnego asa przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny (26:24).

USA – Niemcy 3:0
(25:17, 25:13, 26:24)

Składy zespołów:
USA: Carlini (5), Drews (9), Washington (6), Cook (3), Ogbogu, Frantti (3), Hentz (libero) oraz Tapp (6), Parsons (2), Bajema (5), Cuttino (6) i Hall (12)
Niemcy: Glaab (1), Janiska (1), Drewniok (11), Scholzel (5), Emonts (5), Strubbe (5), Lohmann (libero) oraz Pogany (libero), Kastner, Stigrot (2), Hippe (2) i Weitzel

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. C mistrzostw świata siatkarek

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę