Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. C: Czwarte zwycięstwo Amerykanek, Niemki przegrały po raz drugi

MŚ K, gr. C: Czwarte zwycięstwo Amerykanek, Niemki przegrały po raz drugi

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała z Niemkami 3:0. Mecz toczył się pod dyktando siatkarek z Ameryki Północnej. Niemki jedynie w trzecim secie toczyły w miarę wyrównaną grę, na niewiele się to zdało, ostatecznie tę część zmagań po grze na przewagi wygrały Amerykanki. Są one liderkami grupy C, swój ostatni mecz w grupie rozegrają z Serbią. Z kolei podopieczne Vitala Heynena będą grały z Kanadą.

Niemki otworzyły spotkanie znakomitym blokiem, a po tym jak Andrea Drews ponownie została zatrzymana prowadziły (3:0). Amerykanki cały czas musiały walczyć na wysokiej piłce. Niestety jednak po niemieckiej stronie szybko pojawiły się błędy własne i po autowym ataku Leny Stigrot był remis (6:6) i rozpoczęła się walka punkt za punkt. Różnicę w środkowej fazie seta zaczął robić amerykański blok, a po asie serwisowym Drews było już (17:14). Atakująca zeszła z pola zagrywki dopiero przy stanie (21:15). Prowadzony przez trenera Kiraly’ego zespół pewnie kontrolował sytuację na boisku. Po wideoweryfikacji okazało się, że seta asem serwisowym zakończyła Lauren Carlini (25:17).

Drugą partię Karch Kiraly zdecydował się rozpocząć z nieco innym składem. Kara Bajema zastąpiła Alexandrę Frantti, a Hannah Tapp pojawiła się w miejsce Chiaki Ogbogu. Ponownie to zagrywka okazała się bardzo ważnym elementem gry. Niemki nie mogły sobie poradzić w przyjęciu zagrywek Drews i Tapp. Po tym, jak od bloku odbiła się Janiska było już (9:3). Niemkom bardzo trudno było znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia, żeby nawiązać walkę. Amerykanki tymczasem miały okazję, żeby pokazać głębię swojego składu. Autowa zagrywka Saski Hippe zakończyła drugiego seta (25:13).

Tak wyraźna przegrana w drugim secie nie podłamała niemieckiej drużyny. Amerykańska zagrywka wciąż jednak sprawiała dużo trudności. Anna Stevenson zaserwowała asa dając swojemu zespołowi prowadzenie (10:5), a ważny kontratak zakończyła plasem Cuttino. Niemkom coraz trudniej było znaleźć skuteczne rozwiązania w ataku. Sygnał do walki dała swojej drużynie Laura Emonts, a skuteczny blok na Cuttino doprowadził do remisu (18:18). Autowe uderzenie Wilhite dało prowadzenie niemieckiej drużynie. As serwisowy Stevenson dał USA piłkę meczową (25:24). Po czasie na żądanie trenera Heynena środkowa zaserwowała kolejnego asa przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny (26:24).

USA – Niemcy 3:0
(25:17, 25:13, 26:24)

USA: Carlini (5), Drews (9), Washington (6), Cook (3), Ogbogu, Frantti (3), Hentz (libero) oraz Tapp (6), Parsons (2), Bajema (5), Cuttino (6) i Hall (12)
Niemcy: Glaab (1), Janiska (1), Drewniok (11), Scholzel (5), Emonts (5), Strubbe (5), Lohmann (libero) oraz Pogany (libero), Kastner, Stigrot (2), Hippe (2) i Weitzel