Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. B: Pierwsza porażka Polek. Dominikana za silna dla biało-czerwonych

MŚ K, gr. B: Pierwsza porażka Polek. Dominikana za silna dla biało-czerwonych

Gorycz pierwszej porażki musiały przełknąć podopieczne Stefano Lavariniego. Biało-czerwone dobrze rozpoczęły mecz z Dominikaną, ale trzy kolejne partie padły już łupem dobrze spisujących się w tym turnieju Dominikanek, które zainkasowały komplet punktów.

Polki świetnie rozpoczęły czwartkowe spotkanie przeciwko Dominikanie. Olivia Różański znana ze swojej ostrej zagrywki skierowała piłkę w strefę konfliktu i na swoim koncie zapisała pierwszego asa w tym starciu (4:2). Kamila Witkowska przytomnie odegrała piłkę do Joanny Wołosz, a ta zagrała przyspieszoną akcję z Zuzanną Górecką (8:5). Dominikanki nie były w stanie wyprowadzić kończącej akcji, Polki szybko przejęły inicjatywę – Agnieszka Korneluk zapunktowała ze środka (12:7). Yonkaira Peña nieudanie próbowała przebić się przez idealny blok utworzony przez Magdalenę Stysiak i Agnieszkę Korneluk (17:8). Brayelin Martinez zatrzymała atakującą (19:12). Po idealnym przyjęciu Niverka Frica uruchomiła swoją środkową – Jineiry Martinez (20:15). Brayelin Martinez oddała punkt z zagrywki (23:16). Atak po bloku z lewego skrzydła w wykonaniu Olivii Różański zakończył pierwszą partię (25:18).

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Polek (3:1). W kolejnych akcji z szóstej strefy skutecznie w strefę konfliktu zaatakowała Bethania De La Cruz (4:2). Magdalena Stysiak zaskoczyła Dominikanki atakiem z szóstej strefy (7:5). Gaila Gonzalez Lopez nie zmieściła się w boisku (9:8). Dominikanki objęły pierwsze prowadzenie w spotkaniu (12:10), ale podopieczne Stefano Lavariniego starały się niwelować straty. W linię dziewiątego metra szczęśliwie zaserwowała Bethania De La Cruz (13:17). Kamila Witkowska sprawdziła w przyjęciu rywalki, Joanna Wołosz wykorzystała przechodzącą piłkę (15:18). Na zmianę zadaniową weszła Monika Fedusio, nie zawiodła swoich koleżanek (19:19). W środek między zawodniczki kiwnęła Magdalena Stysiak (20:21). Dominikankom udało się doprowadzić do remisu po świetnym ataku po prostej Bethanii De La Cruz (22:25).

W przeciwieństwie do drugiej partii, w której reprezentantki Polski popełniły aż siedem błędów, trzeciego seta zaczęły dużo bardziej skoncentrowane. Presja w elemencie zagrywki pomogła Polkom ustawić się lepiej w obronie, a kontrę skończyła Magdalena Stysiak (3:1). Joanna Wołosz po dłuższej przerwie mogła zagrać kombinacyjnie na środek, a Klaudia Alagierska-Szczepaniak, która zmieniła Kamilę Witkowską w szóstce, jej nie zawiodła (5:4). Piłka utknęła w rękach polskiej rozgrywającej, ale w kolejnej akcji już się poprawiła w rozegraniu do Zuzanny Góreckiej (9:11). Przyjmująca ŁKS Commercecon Łódź kolejny raz obiła dłonie rywalek (13:15). Ofiarna obrona Marii Stenzel była punktem zwrotnym w grze Polek (14:16). Bardzo pechowo piłka wpadła w boisko po polskiej stronie, challenge Stefano Lavariniego okazał się nieskuteczny (17:21). Candida Perez czujnie pilnowała siatki i w ostatniej akcji seta zatrzymała Olivię Różański atakującą z szóstej strefy (21:25).

Czwarty set otworzyły długie wymiany (3:3). W wyniku jednej z nich Jineiry Martinez źle wylądowała, wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń i mogła kontynuować grę. Dominikanki znalazły receptę na mocne ataki skrzydłowych – Magdaleny Stysiak i Olivii Różański (5:5). Trener reprezentacji Polski zdecydował się wpuścić Monikę Fedusio, dając tym samym Olivii Różański chwilę oddechu (7:8). Polki straciły skuteczność pierwszej akcji i gra zbyt się uprościła. Nadzieję na powrót do swojej siatkówki dał blok Agnieszki Korneluk (11:12). Gaila Gonzalez przechytrzyła podwójny polski blok (17:20). Marcos Roberto Kwiek przerwał wciąż toczącą się akcję prośbą o wideoweryfikację, bowiem wydawało mu się, że Polki dotknęły siatkę skacząc do bloku i niestety miał rację (18:22). Klaudia Alagierska-Szczepaniak przedłużyła szanse Polek na wygraną w tym secie (20:23). Bethania De La Cruz zakończyła mecz skutecznym atakiem z lewego skrzydła i pierwsza przegrana Polek stała się faktem (21:25).

Polska – Dominikana 1:3
(25:18, 22:25. 21:25, 21:25)

Polska: Górecka (9), Korneluk (11), Witkowska (1), Stysiak (23), Wołosz (1), Różański (16) i Stenzel (libero) oraz Wenerska, Gałkowska (1), Fedusio (2) i Alagierska-Szczepaniak (6)
Dominikana: Gonzalez Lopez (13), Peña (1), Gonzalez, Martinez B. (20), Martinez J. (15), Marte Frica i Castillo (libero) oraz De La Cruz (18), Perez (3) i Martinez Caro