Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K: Brazylijki powalczą o złoto

MŚ K: Brazylijki powalczą o złoto

Reprezentacja Brazylii dołączyła do Serbii i zmierzy się z nią w meczu o złoty medal mistrzostw świata. W półfinale czempionatu podopieczne Jose Roberto Guimaraesa okazały się lepsze od siatkarek z Włoch, które pokonały w czterech partiach. W trzech pierwszych wynik był w miarę wyrównany, w przedostatniej o wyniku decydowała nawet gra na przewagi. W czwartym secie jednak dominacja Brazylijek była już wyraźna. Awans wywalczyły pokonując Italię do 19.

Mecz już od pierwszej piłki był niezwykle wyrównany (5:5, 11:11). Po stronie Brazylii świetnie radziły sobie Rosamaria i Lorenne, a w drużynie Włoch – Bosetti i Egonu. Pierwsze na większe prowadzenie wysunęły się Włoszki dzięki dobremu atakowi Sylli i punktowej zagrywce Bosetti (14:11). Ich radość nie potrwała długo, ponieważ kilka błędów oraz dobra gra Gabi i brazylijskiego bloku doprowadziły do wyrównania (16:16). Ponownie rozpoczęła się równa gra obu drużyn. Widać było, że żaden zespół nie ma zamiaru odpuścić tej partii. W końcówce duże znaczenie miał skuteczny blok Brazylijek, który doprowadził do piłki setowej dla drużyny z Brazylii (24:22). Seta zakończyła zerwanym atakiem Egonu.

W drugą partię lepiej weszły Brazylijki, które szybko wypracowały kilkupunktową przewagę (9:6). W ataku świetnie spisywały się Lorenne i Rosamaria, po zbiciu której Brazylia prowadziła już 15:13. Włoszki nie miały zamiaru jednak oddać łatwo seta i zaczęły systematycznie odrabiać punkty. Najpierw do remisu doprowadziła Sylla skuteczną kiwką, a następnie dobrze w grze spisywała się m. in. Egonu. W dalszej części partii gra toczyła się na równym poziomie. Natomiast końcówka seta należała do Włoszek, które pierwsze mogły zamknąć tę odsłonę. Drugą partię zakończyła Sylla skutecznym atakiem (25:22).

Trzeci set świetnie rozpoczęły Brazylijki, które szybko zbudowały przewagę punktową nad rywalkami. Po punktowym bloku Gabi Brazylijki wysunęły się na prowadzenie (7:4), które jeszcze bardziej powiększyło się po skutecznym ataku Rosamarii (10:6). We włoskiej drużynie punkty starały się nadrabiać Sylla, Lubian i Egonu, jednak przewaga Brazylijek dalej była widoczna (16:13, 20:17). Po ataku Egonu, Włoszkom udało się wyrównać wynik odsłony (22:22). Ostatecznie set zakończył się wygraną Brazylijek 26:24.

Czwarta partię Canarinhes rozpoczęły serią punktowych bloków (4:0). Dzięki dobrym atakom Pietrini, Sylli i Egonu, Włoszkom udało się odrobić straty punkowe (6:6). Po skutecznym zbiciu po bloku Gabi, Brazylijki zaczęły ponownie budować przewagę punktową nad swoimi rywalkami. Na siatce królowała Gabi oraz brazylijski blok (11:7, 16:7). Włoszkom przytrafiła się niemoc, a skutecznie ataków nie kończyła ich liderka – Egonu. Od stanu 17:8 dla Brazylijek, podopieczne trenera Mazantiego powoli zaczęły odrabiać punkty, głównie dzięki skutecznej grze Sylli i Pietrini. Poprawa gry u Włoszek nie powstrzymywała jednak Brazylijek od zdobywania kolejnych punktów i przybliżania wyniku do końca. Ostatni punkt meczu Brazylijki zdobyły blokiem (25:19). Wygrana dała im awans do finału mistrzostw świata.

Włochy – Brazylia 1:3
(23:25, 25:22, 24:26, 19:25)

Włochy: Lubian (8), Orro (1), Bosetti (5), Danesi (10), Sylla (17), Egonu (30), De Gennaro (libero) oraz Malinov, Pietrini (7)
Brazylia: Gattaz (11), Carol (17), Rosamaria (11), Macris (2), Gabi (20), Lorenne (14), Nyeme (libero) oraz Pri Daroit , Roberta, Kisy (2)