Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. F: Serbki idą jak burza, Tajlandia bez szans

MŚ, gr. F: Serbki idą jak burza, Tajlandia bez szans

Bez niespodzianki obyło się w pierwszym piątkowym meczu rozgrywanym w Łodzi w ramach grupy F mistrzostw świata. Serbki pokonały w nim bez straty seta rywalki z Tajlandii. Była to już ósma wygrana, a siódma 3:0 podopiecznych trenera Santarelliego w tym turnieju.

Początek meczu należał do siatkarek z Tajlandii, które dzięki blokowi wyszły na prowadzenie 5:3, ale po błędzie Pimpichayi Kokram Serbki wróciły do gry. Dzięki Anie Bjelicy zaczęły przejmować inicjatywę na boisku, a z akcji na akcję ich przewaga robiła się coraz wyraźniejsza (11:8). Azjatki nie rezygnowały z walki, a udane kontry Chatchu-On Moksri spowodowały, że wróciły one do gry (17:17). Do stanu 22:22 deptały po piętach rywalkom, ale skuteczna akcja Bojany Milenković i blok Tijany Bosković przechyliły szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie na stronę faworytek (25:23).

W drugiego seta lepiej weszły podopieczne Daniele Santarelliego, które po zbiciu Milenković i bloku odskoczyły od rywalek na 7:4. Jednak Serbki popełniały dużo błędów, a dzięki Kokram Azjatki wróciły do gry (12:12). Dopiero seria zbić Brankicy Mihajlović i Jovany Stevanović dały faworytkom ponownie bezpieczne prowadzenie (17:12). Dołożyły one szczelny blok, a siatkarkom z Tajlandii brakowało siły ofensywnej. W końcówce na środku zameldowała się jeszcze Maja Aleksić, a Bjelica przypieczętowała triumf Europejek w tej części spotkania (25:17).

W pierwszej fazie trzeciej partii Azjatki dotrzymywały kroku rywalkom. Dopiero punktowa zagrywka Stevanović i udana kontra Mihajlović spowodowały, że do głosu zaczęły dochodzić Serbki (10:7). Coraz lepiej radziły one sobie w bloku, a zbicie Bjelicy powiększało ich prowadzenie (15:10). Serbska atakująca dołożyła asa serwisowego, a pojedyncze skuteczne odpowiedzi Azjatek nie pozwalały im zbliżyć się do rywalek (20:14). W końcówce na środku zameldowała się Stevanović, a pojedynczy blok Mihajlović zakończył nierówną walką w tym secie (25:15).

Serbia – Tajlandia 3:0
(25:23, 25:17, 25:15)

Serbia: Drca (3), Mihajlović (9), Bjelica (15), Aleksić(10), Stevanovic (10), Milenkovic (14), Pusić (libero) oraz Busa, Lazović, Mirković, Jegdić (libero, Bosković (1)
Tajlandia: Pornpun, Thatdao (2), Hattaya (5), Pimpichaya (8), Ajcharaporn (6), Chatchu-On (2), Piyanut (libero) oraz Nattaporn (libero), Khatthalee, Natthanicha, Thanacha (1), Sasipapron (4), Watchareeya (2)