Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. F: Amerykanki pomimo problemów wygrały z Dominikaną, Turcja lepsza od Niemek

MŚ, gr. F: Amerykanki pomimo problemów wygrały z Dominikaną, Turcja lepsza od Niemek

Siatkarki Stanów Zjednoczonych pomimo początkowych problemów wygrały z Dominikaną 3:1. Mecz lepiej otworzyły Dominikanki, rozstrzygnęły one pierwszą partię spotkania na swoją korzyść, w kolejnych trzech lepsze były siatkarki z Ameryki Północnej, które zapisały na swoje konto cenną wygraną. Reprezentacja Turcji wygrała 3:0 z Niemkami w „polskiej” grupie. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego odniosły piąte zwycięstwo w mistrzostwach świata, maja jeden punkt mniej niż Stany Zjednoczone. Niemki przegrały czwarte spotkanie i są szóste.

Mecz lepiej otworzyły Dominikanki, które skuteczniej zagrały na siatce, czytały grę swoich rywalek. Liderką zespołu z Karaibów była Gonzalez, raz po raz punktowała w ataku, była ona nie do zatrzymania przez Amerykanki. Zespół z Ameryki Północnej był w odwrocie, nie potrafił znaleźć skutecznego sposobu na rozpędzone rywalki. Dominikanki punktowały w bloku i to było kluczem do ich zwycięstwa w pierwszej partii spotkania.

W drugiej podopieczne trenera Karcha Kiraly’ego wyciągnęły wnioski z przegranej partii, odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, lepiej spisały się w ataku. Przez dłuższy czas miały przewagę, którą sukcesywnie powiększały. Ciężar gry na siebie wzięła Alexandra Frantti, w sukurs przyszła jej Andrea Drews. Zawodniczki te stanowiły o sile Amerykanek, role na boisku odwróciły się. Kelsey Robinson także miała swój udział w zwycięstwie Amerykanek.

Amerykanki nie zwalniały wypracowanego tempa. Haleigh Washington punktowała w ataku, a Dominikanki były w odwrocie. Osamotniona Gonzalez nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych miały przewagę w ataku, były skuteczniejsze w obronie i te elementy zadecydowały o ich zwycięstwie w secie numer trzy.

W czwartej partii Dominikana całkowicie oddała pole gry swoim rywalkom. Set toczył się pod wyraźne dyktando Amerykanek. Punktowały one niemal z każdej pozycji, niepodzielnie dominowały na boisku. Dominikanki były tłem dla rozpędzonych rywalek i wysoko przegrały tę część zmagań.

USA – Dominikana 3:1
(21:25, 25:19, 25:20, 25:14)

USA: Poulter (4), Drews (15), Washington (11), Cook (15), Ogbogu (9), Frantti (17), Wong-Orantes (libero) oraz Carlini, Tapp (3), Parsons i Cuttino (5)
Dominikana: Marte (1), Pena (11), B. Martinez (12), J. Martinez (11), G. Gonzalez (17), L. Gonzalez (8), Castillo (libero) oraz Dominguez, Guillen (1) i L. Martinez

Turczynki od samego początku spotkania narzuciły swój styl gry, kontrolowały boiskowe wydarzenia. Grę reprezentacji Turcji napędziła Dundar, w całym spotkaniu zdobyła 14 punktów. Podopieczne trenera Guidettiego miały lepszą skuteczność w ataku, lepiej zagrały w obronie i to zadecydowało o ich zwycięstwie w premierowej odsłonie spotkania.

W drugim secie przewaga Turczynek była jeszcze bardziej wyraźniejsza. Niemki miały problemy z przyjęciem, co przełożyło się na ich skuteczność w ataku. Osamotniona Jennifer Janiska niewiele mogła zdziałać, nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek. Hande Baladin z Ebrar Karakurt punktowały po stronie Turcji i to w głównej mierze zadecydowało o ich zwycięstwie.

Set trzeci był ostatnim, Turcja nie zwalniała tempa, lepiej zagrała na siatce, czytała grę swoich rywalek. Skuteczniejsza gra w bloku oraz w polu zagrywki okazały się być ważnymi elementami, które zadecydowały o zwycięstwie ekipy znad Bosforu w tym secie oraz w całym meczu.

Turcja – Niemcy 3:0
(25:21, 25:18, 25:21)

Turcja: Ozbay (5), S. Sahin (7), Baladin (12), Erdem (14), Gunez (10), Karakurt (10), Akoz (libero) oraz Ismailoglu, E. Sahin i Boz (1)
Niemcy: Kastner, Janiska (16),  Alsmeier (6), Stigrot (3), Orthmann (9), Scholtzel (7), Weitzel (7), Pogany (libero) oraz Drewniok, Emonts i Strubbe