Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. D: Słowenia z kompletem punktów w meczu z Kamerunem

MŚ, gr. D: Słowenia z kompletem punktów w meczu z Kamerunem

fot. FIVB

W swoim inauguracyjnym meczu Słowenia wygrała z niżej notowanym Kamerunem 3:0 . Podopieczni trenera Gheorge Cretu przez całe spotkanie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Kameruńczycy pomimo dzielnej i ambitnej postawy zwłaszcza w drugim secie zeszli z boiska pokonani. 

Pierwsze akcje spotkania należały do Kameruńczyków, ich serię przerwał dopiero błąd Cedrica Bitouna (3:5). Chociaż Słoweńcy nie ustrzegli się błędów szczególnie w polu zagrywki, szybko odrabiali straty. Raz za razem swoje kontrataki kończył Bitouna (8:11). Dopiero po zagraniach Klemena Cebulja i Tine Urnauta gospodarze złapali kontakt punktowy (10:11). Z czasem coraz lepiej funkcjonował słoweński blok. Nie brakowało ciekawych wymian. Gdy w aut piłkę posłał Christophe Mandeng Słowenia odskoczyła na 19:16, o czas poprosił trener Kamerunu. Mimo kolejnych mocnych ataków Yvana Arthura Kody Bitjaa Kameruńczycy mieli problemy z odrobieniem powstałych strat. Przy stanie 23:18 jeszcze raz interweniował kameruński szkoleniowiec. Mocny atak z lewego skrzydła Cebulja i potrójny blok gospodarzy dały im ostatnie punkty w tej odsłonie.Od początku drugiej partii Słoweńcy narzucili presję zagrywką, po kontrataku Alena Pajenka prowadzili 4:0. W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek (9:5). Z czasem dystans utrzymywał się, po kolejnym ataku Pajenka interweniował trener Kameruńczyków (13:9). Wysoką skuteczność utrzymywał Toncek Stern. W środkowej fazie seta nastąpiła seria błędów w polu zagrywki po obu stronach siatki (16:12). Słoweńcy rozprężyli się, dystans szybko topniał. Po asie Christiana Voukenga o czas poprosił Gheorghe Cretu (17:15). Po pojedynczym bloku na Kozamerniku Kameruńczycy złapali kontakt punktowy, jednak w kolejnej akcji środkowy skończył już swój atak (19:17). Siatkarze z Kamerunu wciąż nie wstrzymywali ręki zarówno w polu zagrywki, jak i w ataku. Kolejne akcje z lewego skrzydła kończył Yaoussi Kavogo (22:21). Kontratak Toncka Sterna dał serię piłek setowych Słoweńcom (24:21). Reprezentanci Kamerunu po ofiarnej walce obronili dwie z nich, ponownie interweniował słoweński szkoleniowiec. Po czasie Kameruńczyk zepsuł zagrywkę.

Z nową energią w trzeciego seta weszli Kameruńczycy, po ich bloku prowadzili 6:3. Kolejne błędy rywali sprawiły, że Słowenia była blisko doprowadzenia do remisu (6:7). Ta sztuka udała się gospodarzom po kontrataku z lewego skrzydła Cebulja (9:9). Po fragmencie wyrównanej gry sytuacja na boisku szybko się odmieniła przy zagrywkach Toncka Sterna. Kolejne kontrataki kończył Cebulj, a asy dokładał słoweński atakujący (15:11). Gospodarze na dobre przejęli inicjatywę, po punktowej zagrywce Pajenka było już 18:13, interweniował trener rywali. W końcówce szybko doszło do zmiany sytuacji. Asy posyłał Ahmed Awal Mbutngam, a po kontrataku Josepha Kofane goście zmniejszyli dystans do jednego punktu. Przy stanie 21:20 o czas poprosił trener Cretu. Po interwencji szkoleniowca Słoweńcy wrócili do skutecznej gry, ponownie problemy kameruńskim przyjmującym sprawiał Toncek Stern. As tego zawodnika zamknął pojedynek.

Słowenia – Kamerun 3:0
(25:19, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:
Słowenia: Stern T. (18), Pajenk (8), Kozamernik (2), Vincic (2), Urnaut (8), Cebulj (11), Kovaćić (libero) oraz Ropret (1) i Możić (2)
Kamerun: Badawe (3), Ahmed (4). Mandengo (3), Bitouna (9), Kody (9), Voukeng (11), Bassoko (libero) oraz Djam (libero), Kofane (4), Delengombai, Deffo i Kavogo (9)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D mistrzostw świata

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę