Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. C: Pewne zwycięstwo Polaków w meczu z Bułgarią, popis Semeniuka

MŚ, gr. C: Pewne zwycięstwo Polaków w meczu z Bułgarią, popis Semeniuka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski wygrała w swoim inauguracyjnym meczu na mistrzostwach świata wygrała z Bułgarią 3:0.  Biało-czerwoni pewnie wygrali pierwszą partię spotkania. W kolejnych dwóch odsłonach Bułgarzy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, popełnili dużo błędów własnych zwłaszcza w przyjęciu. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Semeniuk.

Dwa punktowe bloki Polaków otworzyły spotkanie, natomiast kontra Aleksandra Śliwki dała biało-czerwonym prowadzenie 4:1. Do tego doszła dobra zagrywka Marcina Janusza i gospodarze od początku mogli grać spokojniej (7:3).Ręki za linią 9. metra nie zwalniał także Bartosz Kurek (12:5), a kiedy znów zatrzymany został Cwetan Sokołow, przewaga wzrosła. Bułgaria miała ogromne problemy, żeby poradzić sobie z polskim blokiem (8:19). Szybko do piłki setowej doprowadził atak ze środka Jakuba Kochanowskiego, a zepsuty po drugiej stronie serwis zakończył tę odsłonę.

Tym razem początek partii był wyrównany (4:4). Żadna z drużyn nie zamierzała się oszczędzać, zza linii 9. metra zapunktował Kurek (10:8), ale potem biało-czerwoni zaczęli popełniać błędy i dwa oczka z przodu byli siatkarze Bułgarii (12:10). Pomyłki zdarzały się również Sokołowowi, co szybko wyrównało stan na tablicy wyników. Kamil Semeniuk nękał bułgarskich przyjmujących (14:12), na skrzydle skuteczny był za to Aleksander Śliwka (17:14), na środku Kochanowski. Potężna zagrywka Kurka jeszcze bardziej powiększyła i tak sporą już zaliczkę Polaków (21:17) i również w tym secie podopieczni Nikoli Grbicia zmierzali do zwycięstwa. Do setbola doprowadził Kochanowski i po autowym ataku Sokołowa było 2:0.

Biało-czerwoni ani myśleli zwalniać tempa na początku kolejnej części meczu (3:0) i chociaż przez chwilę utrzymywali dystans nad zespołem Nikołaja Żeljazkowa (9:5), to przy zagrywkach Swetosława Gotsewa Bułgarzy nie tylko odrobili straty, ale wyszli na minimalne prowadzenie (10:9). Serię biało-czerwonych przerwał dopiero Mateusz Bieniek, chwilę potem dwoma asami popisał się Kamil Semeniuk (12:10). Przyjmującego nie wybiła z rytmu nawet przerwa na żądanie rywali, po której dołożył kolejne dwie potężne zagrywki (14:10). Bułgaria nie zamierzała się poddawać, Swetosław Iwanow postraszył swoim serwisem, a ręce Polaków pewnie wykorzystywał Sokołow (15:15). Tuż przed kluczowym momentem tej odsłony znów dał o sobie znać blok Polaków, a następnie klasycznie już swoje w polu zagrywki dołożył Kurek (22:18). Mateusz Bieniek atakiem ze środka dał pierwszą piłkę meczową i to on chwilę później dokończył dzieła w tym spotkaniu.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:12, 25:20, 25:20)

Składy zespołów:
Polska: Kurek (13), Śliwka (9), Kochanowski (9), Semeniuk (16), Janusz (1), Bieniek (11), Zatorski (libero) oraz Kaczmarek (1), Łomacz, Kwolek
Bułgaria: Atanasow (4), Gotsew (5), Grozddanow (5), Seganow, Sokołow (9), Nikołow (8), W. Iwanow (libero) oraz Szawdarow, Dimitrow, Asparuchow (5), S. Iwanow

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy C mistrzostw świata

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę