Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. B: Pewna wygrana Japończyków na początek

MŚ, gr. B: Pewna wygrana Japończyków na początek

fot. volleyballworld.

W pierwszym swoim meczu w mistrzostwach świata siatkarze reprezentacji Japonii nie mieli większego problemu, aby pokonać rywali z Kataru. Mimo że ci ambitnie walczyli, to nie urwali siatkarzom z Kraju Kwitnącej Wiśni nawet jednego seta.

Już na początku meczu Japończycy popisali się szczelnym blokiem, a udane kontry Rana Takahashiego i Taishi Onodery spowodowały, że szybko odskoczyli od rywali (7:3). Pojedyncze udane odpowiedzi Renana Ribeiro nie były w stanie poderwać Katarczyków do walki, a ich przeciwnicy kontrolowali boiskowe wydarzenia (12:7). Katarczycy stawiali na ryzyko w polu serwisowym, a punktowe zagrywki Ibrahima Ibrahima i Youssefa Oughlafa pozwoliły im zbliżyć się do Japończyków na 15:18. Na więcej nie było ich stać, a Yuji Nishida prowadził siatkarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni do sukcesu w premierowej odsłonie. W jej końcówce dwoma zbiciami na środku popisał się Akihiro Yamauchi, a Japończycy triumfowali 25:20.Do stanu 4:4 w drugim secie trwała wyrównana walka, ale przy zagrywce Masahiro Sekity Japończycy wypracowali sobie przewagę (8:4). Na ich lidera wyrastał Nishida, który punktował zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym, a Katarczycy mieli coraz większe problemy z dotrzymaniem kroku faworytom (13:7). Popełniali coraz więcej prostych błędów, a pojedyncze udane zagrania Ibrahima i Ouglafa to było zbyt mało (20:14). Japończykom nie przeszkodziło nawet kilka popsutych zagrywek, a Takahashi na spółkę z Yuki Ishikawą przypieczętowali ich zwycięstwo w drugiej odsłonie (25:18).

W pierwszej fazie trzeciej partii Katarczycy dotrzymywali kroku rywalom. Po szczelnym bloku remisowali nawet 7:7, ale przy zagrywce Takahashiego zaczął się odjazd Japończyków (11:7). Oba zespoły nie unikały błędów, ale dzięki Onoderze Azjaci zbliżali się do sukcesu w całym spotkaniu (17:12). Ouglaf próbował jeszcze poderwać do walki Katarczyków, lecz coraz częściej nadziewali się oni na blok przeciwników (20:13). W końcówce sami popełniali proste błędy, a as serwisowy Nishidy przypieczętował zwycięstwo Japończyków (25:15).

Japonia – Katar 3:0
(25:20, 25:18, 25:15)

Składy zespołów:
Japonia: Nishida (11), Onodera  (8), Otsuka (6), Yamauchi (8), Ran (11),  Sekita, Yamamoto (libero) Oya, Ishikawa (4), Miyaura (1),
Katar:  Y. Oughlaf (16), Renan (6), Belal (1), Milos (1), Nikola (4),  Ibrahim (7), M. Essam (libero) oraz Bojan, Ababacar, Mubarak i  Sulaiman (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw świata siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę