Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Brązowe medale dla KS Metro Warszawa, UMKS MOS Wola Warszawa ze złotem

MP młodzików: Brązowe medale dla KS Metro Warszawa, UMKS MOS Wola Warszawa ze złotem

fot. volleystation.com

W Będzinie dobiegł końca turniej finałowy mistrzostw Polski młodzików.  W niedzielę rozegrano mecze o medale. Na najniższym stopniu podium stanęli młodzi siatkarze Metra Warszawa. W starciu o brąz pokonali oni Trefla Gdańsk 2:0. W finale zmierzyły się inna ekipa ze Stolicy, UMKS MOS Wola oraz SKPS Dunajec Nowy Sącz. Dość pewnie w dwóch setach zwyciężyli warszawianie i to oni zostali nowymi mistrzami Polski.

W mecz lepiej weszli młodzicy Trefla (2:0), ale rywale szybko wyrównali. Siatkarze Metra wypracowali sobie przewagę 9:5.  Gdańszczanie wyrównali na 11:11 w ustawieniu z Igorem Nurkiewiczem na zagrywce. Młodzicy KS Metro ponownie odskoczyli, po akcji Jakuba Kamińskiego było 18:15. Trefl wyrównał jednak na 19:19. Końcówka była już lepsza w wykonaniu ekipy ze stolicy.Druga partia miała wyrównany początek. Metro co prawda prowadziło 8:6, ale Trefl blokiem wyrównał na 8:8.  Po błędzie rywali zespół z Warszawy przeważali już 12:9 i dyktowali warunku gry. Wykorzystywali błędy rywali, grali blokiem (17:11). Gdańszczanie nie byli w stanie już podjąć walki  i po kolejnym udanym bloku rywali przegrywali 15:23. Mecz zakończył się udaną akcją w ofensywie Adama Bekasiewicza. Warto odnotować, że w składzie zespołu z Gdańska można było oglądać syna Michała Winiarskiego – Oliwera.

MVP: Adam Bekasiewicz

mecz o 3. miejsce:
Trefl Gdańsk – Metro Warszawa 0:2
(22:25, 17:25)


Warszawianie szybko objęli prowadzenie po asach serwisowych Aleksandra Nowika (4:1). W kolejnych akcjach stopniowo powiększali oni dystans (11:6), chociaż młodzi siatkarze z Nowego Sącza nie poddawali się i zdołali chwilę później zbliżyć się do rywali (9:11). Inicjatywa pozostała jednak po stronie zespołu Woli, który odbudował przewagę dzięki skutecznym kontrom (15:10). Drużyna SKPS-u Dunajec doprowadzili jeszcze do wyrównania (15:15), ale drugą część seta zdominowali ich rywale i triumfowali 25:18 po trudnej zagrywce Wojciecha Pawlaka.

Początek drugiej partii był wyrównany, chociaż inicjatywa niezmiennie była po stronie warszawian (7:5). Gdy Nowik wykorzystał piłkę przechodzącą było już 11:7. Od tego momentu między zespołami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt, co sprzyjało Woli w utrzymywaniu przewagi (17:13). Siatkarze z Nowego Sącza skuteczne ataki przeplatali zepsutymi zagrywkami, co uniemożliwiało im odrobienie strat. Blok na Szymonie Sobczyku powiększył dystans (19:14). Mimo że w końcówce zawodnicy SKPS-u Dunajec zdołali zbliżyć się jeszcze do rywali (22:24), to kiwka z drugiej piłki Pawlaka zakończyła mecz (25:22).

MVP: Gabriel Cieślik

Finał:
UMKS MOS Wola Warszawa – SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0
(25:18, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Polski młodzików

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę