Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: W jednej grupie tie-breaki, w drugiej bez emocji

MP kadetów: W jednej grupie tie-breaki, w drugiej bez emocji

W Krakowie rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski kadetów. W pierwszym dniu rywalizacji emocje zagwarantowali siatkarze z grupy A, oba spotkania zakończyły się w tie-breakach. KS Metro Warszawa pokonało rzeszowian, a MOS Wola Warszawa siatkarzy z Poznania. Trzech setów w grupie B potrzebował Jastrzębski Węgiel, aby wygrać z łódzką drużyną, a Lechia Tomaszów Mazowiecki w takim samym stosunku pokonała Trefla Gdańsk.

Grupa A:

Zmagania w turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetów rozpoczęły się od tie-breaka. W pierwszym meczu AKS V LO Rzeszów zmierzyło się Metrem Warszawa. Premierowa odsłona padła dość łatwym łupem graczy z Podkarpacia, w kolejnym to stołeczni siatkarze byli lepsi. Najbardziej zacięty był trzeci set, w którym na przewagi 26:24 triumfowali rzeszowianie, ale rywalom z Warszawy udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim Metro poszło za ciosem i wygrało cały mecz. Liderem warszawian był Maciej Sitkarski, który zapisał na swoim koncie 20 oczek i został wybrany MVP spotkania.

AKS V LO Rzeszów – KS Metro Warszawa 2:3
(25:15, 19:25, 26:24, 20:25, 11:15)

Również drugi pojedynek w grupie A rozstrzygnął się w tie-breaku i ponownie triumfował tu zespół z Warszawy, tym razem MOS Wola Warszawa. Gracze z Warszawa w pierwszej partii przegrali z Eneę Energetykiem Poznań 24:26, ale MOS w kolejnej zdominował boiskowe wydarzenia, by przegrać trzecią odsłonę. Warszawianie doprowadzili do piątej części meczu, w niej również mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Najwięcej punktów dla warszawian zdobył Jan Lizińczyk – 21, a najlepszym graczem spotkania wybrany został libero stołecznych, Julian Kuchta. Po stronie poznańskiego zespołu świetnie radził sobie Alan Okoń, zdobywca 29 oczek.

UMKS MOS Wola Warszawa – Enea Energetyk Poznań 3:2
(24:26. 25:18, 20:25, 25:17, 15:13)

Mniej emocji przyniosły zmagania w grupie B. Jastrzębski Węgiel dość łatwo rozprawił się z KS Wilfama Łódź, spotkanie trwało zaledwie 67 minut. Dwie pierwsze odsłony przebiegały pod wyraźne dyktando jastrzębian, podobnie jak i trzecia, ale w niej łódzki zespół dogonił jeszcze rywali. W końcówce ci jednak odskoczyli i zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. 13 punktów przy 71% skuteczności ataku wywalczył Dominik Rakowski, a MVP wybrany został Aleksander Abram, który miał 100% udanych akcji, a do 4 oczek w ofensywie dołożył tyle samo bloków.

KS Wifama Łódź – Jastrzębski Węgiel 0:3
(13:25, 18:25, 21:25)

Również drugie spotkanie w grupie B zakończyło się w trzech setach i to jeszcze szybciej niż pierwszy pojedynek. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki potrzebowała jedynie 65 minut, aby odnieść zwycięstwo nad Treflem Gdańsk. Gdańszczanie jedynie w drugim secie dobrnęli do granicy 20 oczek, gorzej radzili sobie w ofensywie. W szeregach Lechii 12 punktów wywalczył Marcel Hendzelewski, a MVP wybrano Kacpra Sochę. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego spotkanie ustawili sobie serwisem, aż 9 razy punktując bezpośrednio zza linii 9. metra

Trefl Gdańsk – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 0:3
(17:25, 20:25, 17:25)