Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Moustapha M’Baye: Mam nadzieję, że wracamy na właściwą drogę

Moustapha M’Baye: Mam nadzieję, że wracamy na właściwą drogę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel nie bez problemów, ale w spotkaniu ze Stalą Nysa wywalczył komplet punktów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim trzecia partia, w której gospodarze wykaraskali się ze sporych tarapatów, odrabiając sześć punktów straty. – Nie możemy tak zaczynać setów, trzeba nad tym popracować, ale to pokazuje, że w tym zespole są zawodnicy, którzy prawie w pojedynkę są w stanie przesądzić o losach spotkania, wejść w pole zagrywki i zrobić taką różnicę, pociągnąć zespół do przodu – mówił po zwycięstwie 3:1 środkowy jastrzębian, Moustapha M’Baye. 

Wszystko wskazuje na to, że gorszy okres Jastrzębski Węgiel ma już za sobą. Wicemistrzowie Polski wygrali 3:1 z PSG Stalą Nysa, pokazując, że potrafią odrabiać nawet spore straty, tak było w trzeciej partii, kiedy jastrzębianie doprowadzili do remisu między innymi dzięki serii serwisów Tomasza Fornala. – Nie możemy tak zaczynać setów, trzeba nad tym popracować, ale to pokazuje, że w tym zespole są zawodnicy, którzy prawie w pojedynkę są w stanie przesądzić o losach spotkania, wejść w pole zagrywki i zrobić taką różnicę, pociągnąć zespół do przodu. Jedyne, czego możemy sobie życzyć to, żebyśmy sami nie doprowadzali do takich sytuacji i dalej robili różnicę w serwisie i niejedno spotkanie będziemy mogli przechylić na swoją korzyść tym elementem – skomentował to, co działo się w trzeciej odsłonie Moustapha M’Baye.Początek sezonu był bardzo udany w wykonaniu podopiecznych Marcelo Mendeza, ale kilka tygodni temu wpadli oni w dołek. Wszystko wskazuje na to, że już w pełni z niego wyszli. – Mam nadzieję, że wracamy już na te zwycięskie ścieżki. Stal Nysa pokazała już w tym sezonie, że potrafi grać naprawdę dobrą siatkówkę, a my zwłaszcza w tym pierwszym secie trochę ospale weszliśmy w to spotkanie. Później wróciliśmy już do naszej dobrej gry – mówił środkowy Jastrzębskiego Węgla. Jego zespół przegrał premierową odsłonę, ale kolejne padały już jego łupem, na parkiecie widoczna była także zupełnie inna energia.

Cele jastrzębian w tym sezonie są wysokie, nadal liczą się w walce na każdym froncie. – Widziałem, że chłopaki z Jastrzębia-Zdroju bawili się i mam nadzieję, że teraz wracamy do tej gry. Nie wiem, jak to wyglądało wcześniej, ale mam nadzieję, że będziemy notorycznie wygrywać i prezentować dobry poziom, w którym nie będą się zdarzały żadne głupie błędy, tylko będziemy od początku dominować – podsumował M’Baye, który w ekipie z Jastrzębia-Zdroju pojawił się w trakcie sezonu, zastępując kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego. Przed jego drużyną już w środę kolejne wyzwanie, podopieczni trenera Mendeza w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów zmierzą się z VfB Friedrichshafen.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę