Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Moustapha M’Baye: Cieszymy się, że wygraliśmy 3:0

Moustapha M’Baye: Cieszymy się, że wygraliśmy 3:0

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę 28 stycznia zespół Jastrzębski Węgiel pokonał drużynę Trefl Gdańsk przy własnej publiczności bez straty seta. – Pierwszy set był kluczowy do zwycięstwa. Wytrzymaliśmy próbę nerwów – powiedział Moustapha M’Baye, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

W 22. kolejce rozgrywek PlusLigi sezonu 2022/2023 drużyna Jastrzębski Węgiel podjęła przy własnej publiczności zespół Trefl Gdańsk. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy bez straty seta i za pełną pulę punktów, jednak w gdański klub nie chciał tanio sprzedać skóry, co pokazał szczególnie w pierwszym secie zakończonym grą na przewagi. – Cieszymy się, że wygraliśmy 3:0. Pierwszy set był kluczowy do zwycięstwa. Wytrzymaliśmy próbę nerwów – powiedział Moustapha M’Baye, środkowy Jastrzębskiego Węgla. – Końcówka (pierwszego seta – przyp. red) 37:35 pokazała, że nikt tutaj tego meczu nie zamierza odpuszczać. Jeżeli wygrywa się seta, w którym idziesz łeb w łeb i grasz na przewagi, to później łatwiej jest wchodzić w następne partie – dodał zawodnik.Środkowy z Jastrzębia-Zdroju przyznał, że podczas meczu towarzyszyły mu duże emocje. Po pierwsze ze względu na to, że jego zespół mierzył się z bardzo dobrze grającym zespołem, a po drugie, dlatego że zawodnik grał ze swoim byłym zespołem. – W Treflu Gdańsk grałem bardzo dawno temu, jestem jego wychowankiem. To jest moje rodzinne miasto i mój macierzysty klub, więc fajnie po prostu z nimi zagrać – powiedział M’Baye.

Po rozegraniu 22 meczów klub Jastrzębski Węgiel znajduje się na 2. miejscu w tabeli rozgrywek i posiada 52 punkty. Do zajmującej 1. miejsce drużyny Asseco Resovii Rzeszów jastrzębianie tracą 1 punkt. Z tego powodu dla zespołu Jastrzębia-Zdroju bardzo ważny jest każdy rozegrany mecz. – Cieszymy się, że pniemy się punktowo w górę i jest szansa zakończenia rundy zasadniczej na 1. miejscu – powiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla. – Najważniejsze jednak jest skupienie się na każdym kolejnym meczu – dodał Moustapha M’Baye.

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę