Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Moritz Karlitzek: Nie wiem kiedy będę w 100% gotowy do powrotu

Moritz Karlitzek: Nie wiem kiedy będę w 100% gotowy do powrotu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Indykpol AZS Olsztyn rok 2023 rozpoczął od porażki w Lublinie, a swojej drużynie nadal nie jest w stanie pomóc przyjmujący – Moritz Karlitzek. W rozmowie z radiem UWM FM zdradził, co dokładnie mu dolega, ale przyznał, że na ten moment nie wie, kiedy będzie w stanie wrócić do gry. – Chciałbym wrócić już na boisko, bo to naprawdę niemiłe uczucie, kiedy nie możesz wejść na parkiet, żeby pomóc kolegom. Codziennie pracuję nad tym, żeby wrócić – mówił niemiecki przyjmujący.

Za olsztynianami nieudane rozpoczęcie 2023 roku. W Lublinie przegrali oni 1:3. – Trudno mi ocenić ten mecz, bo nie wystąpiłem w nim, ale uważam, że LUK zagrał bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza w obronie, dobrze zagrywali i nakładali na nas presję w tym elemencie. Może też nie zagraliśmy naszej najlepszej siatkówki, ale przed nami jeszcze sporo ważnych spotkań i musimy się na nich skupić – ocenił Moritz Karlitzek.Zespół miał trochę dłuższą przerwę pod koniec 2022 roku, bowiem jego starcie z GKS-em Katowice zostało przełożone na późniejszy termin. – Myślę, że przerwa potrzebna była, żebyśmy mogli odpocząć zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Mieliśmy też sporo czasu, żeby się do tego meczu przygotować – przyznał niemiecki przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, cała drużyna po spotkaniu w Lublinie dostała dzień wolnego. –  Trochę odpocząłem, ale cały czas pracuję też z naszym fizjoterapeutą nad moją kontuzją – zdradził Karlitzek.

Od początku tego sezonu zmaga się on z kontuzją, która na długo wykluczyła go z gry. – Mam naderwanie mięśnia brzucha i mięśnia odwodzącego. Teraz pracuję z fizjoterapeutami, rehabilituje się i ćwiczę, ale szczerze mówiąc, nie wiem kiedy będę w 100% gotowy do powrotu na boisko – powiedział przyjmujący i dodał: – W tym momencie nie odczuwam bólu, ale nie jestem w stanie każdego ruchu wykonywać na maksa. Wracam krok po kroku – podsumował Niemiec.

Podopieczni Javiera Webera w najbliższej kolejce PlusLigi zmierzą się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie i będą chcieli ponownie sprawić niespodziankę. Nadal jednak będą musieli radzić sobie bez Moritza Karlitzka. – Chciałbym wrócić już na boisko, bo to naprawdę niemiłe uczucie, kiedy nie możesz wejść na parkiet, żeby pomóc kolegom. Codziennie pracuję nad tym, żeby wrócić. To pierwszy raz, kiedy mam tak długą przerwę spowodowaną kontuzją – mówił przyjmujący.

Cała rozmowa w audycji AZS na fali

źródło: indykpolazs.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę