Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Ptak: Potrzebujemy po prostu czasu

Monika Ptak: Potrzebujemy po prostu czasu

Energa MKS Kalisz nie może być zadowolona z tego, jak wróciła do gry w TAURON Lidze po przerwie spowodowanej koronawirusem. Siatkarki z Kalisza w starciu z DPD Legionovią Legionowo nie ugrały ani jednego seta, choć momentami walczyły. – Potrzebujemy po prostu czasu, żeby wrócić do swojej formy sprzed zamknięcia, bo rzeczywiście jest nam potrzebne zgranie. Nie ma możliwości grania w siatkówkę z domu, wykonywania normalnej siłowni. Potrzebujemy czasu, żeby wrócić do swojej gry, odnaleźć na nowo swoje tempo – przyznała środkowa MKS-u Monika Ptak.

Energa MKS Kalisz w 91 minut przegrał w Legionowie 0:3. Podopieczne Jacka Pasińskiego momentami nawiązywały wyrównana walkę z gospodyniami, ale na przestrzeni całego spotkania gorzej od rywalek zaprezentowały się w ataku i bloku.

– Na pewno ogromny wpływ miała na nas ta przerwa, którą musiałyśmy spędzić w domu ze względu na koronawirusa. Nie trenowałyśmy wspólnie w hali, miałyśmy tylko ćwiczenia w domu i efekt tego było widać w meczu – oceniła słabszą dyspozycję swojej drużyny środkowa kaliskiego zespołu Monika Ptak.

Widać było, że przymusowa przerwa spowodowana koronawirusem odbiła się na dyspozycji kaliszanek, a powrót na ligowe boiska nie należy do najłatwiejszych. – Myślę, że potrzebujemy po prostu czasu, żeby wrócić do swojej formy sprzed zamknięcia, bo rzeczywiście jest nam potrzebne zgranie – mówiła środkowa MKS-u Kalisz. Bez wątpienia brak spokojnego i optymalnego treningu w hali miał swój wpływ na słabą dyspozycję siatkarek Jacka Pasińskiego. –  Nie ma możliwości grania w siatkówkę z domu, wykonywania normalnej siłowni. Potrzebujemy czasu, żeby wrócić do swojej gry, odnaleźć na nowo swoje tempo i swoje wysokości – podkreśliła Monika Ptak.

Już w piątek zespół z Kalisza we własnej hali podejmie 3. zespół w tabeli TAURON Ligi – Radomkę Radom. Monika Ptak ma nadzieję, że ona i jej koleżanki zaprezentują się już z lepszej strony. – Myślę, że mój zespół zrobi wszystko, aby już następny mecz w naszym wykonaniu wyglądał dobrze, lepiej niż ten. Będziemy robić wszystko, żeby z powrotem zacząć wygrywać – zapowiedziała środkowa kaliskiej ekipy.

źródło: MKS Kalisz, opr. własne