Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Monika Jagła: Muszę jeszcze sporo rzeczy poprawić w swojej grze

Monika Jagła: Muszę jeszcze sporo rzeczy poprawić w swojej grze

fot. Łukasz Krzywański

– Jestem w kadrze dzięki swojej ciężkiej pracy. Zawsze staram się dawać z siebie maksimum. Cały czas mam jeszcze dużo elementów do szlifowania, muszę jeszcze sporo rzeczy poprawić. Bardzo cieszę się, że mogę pracować w reprezentacji – powiedziała młoda libero, Monika Jagła.

Monika Jagła jest jedną z młodych zawodniczek, która pojawiła się w kadrze prowadzonej przez Jacka Nawrockiego. Obecnie gra na pozycji libero, ale swoją przygodę z siatkówką zaczynała od pozycji przyjmującej. – Zaczynałam na pozycji przyjmującej. Bardzo byłam zadowolona, że gram na tej pozycji, tym bardziej, że lubię nie tylko przyjąć, ale także zaatakować piłkę. Myślałam, że po przejściu na pozycję libero będzie brakowało mi ataku, ale wcale mi tego nie brakuje. Uważam, że to była dobra decyzja – powiedziała Monika Jagła, która szybko zadebiutowała w ekstraklasie, grając w Pałacu Bydgoszcz. Wówczas jej rywalką o miejsce w składzie była słoweńska libero – Maja Pahor. – Było to motywujące, jeszcze bardziej się starałam. Wiedziałam, że Maja była bardziej doświadczoną zawodniczką, która więcej meczów rozegrała. Starałam się jej dorównać. Potem zostałam sama. Była to dla mnie okazja, żebym się bardziej pokazała i więcej pograła – dodała młoda libero.Ma ona już za sobą debiut w reprezentacji Polski. Pojawiła się na boisku w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, w którym Polki nie zdołały wywalczyć przepustek do Tokio. – Jestem w kadrze dzięki swojej ciężkiej pracy. Zawsze staram się dawać z siebie maksimum. Cały czas mam jeszcze dużo elementów do szlifowania, muszę jeszcze sporo rzeczy poprawić. Bardzo cieszę się, że mogę pracować w reprezentacji. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – podkreśliła defensywna zawodniczka, która w kolejnych miesiącach liczy na dalszy rozwój, a w przyszłości marzy o triumfie w igrzyskach olimpijskich. – Moim sukcesem będzie medal olimpijski. Jest to moje wielkie marzenie. Cały czas chciałabym dążyć do tego, aby być lepszą i ciągle się rozwijać, idąc do przodu – zakończyła Monika Jagła.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved