Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Monika Gałkowska: To są same pozytywne emocje

Monika Gałkowska: To są same pozytywne emocje

fot. Łukasz Krzywański

W szerokiej kadrze trenera Stefano Lavariniego podczas przygotowań do mistrzostw świata dość nieoczekiwanie znalazła się Monika Gałkowska. Atakująca, która w przyszłym sezonie będzie bronić barw Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, zwróciła na siebie uwagę szkoleniowca w drugiej części sezonu 2021/2022, gdy występowała w lidze włoskiej.

Jakie emocje towarzyszą atakującej po otrzymaniu powołania? – Teraz mogę powiedzieć, że to są same pozytywne emocje, aczkolwiek zaczęło się od takiego rozżalenia, bo pomocnicy trenera Lavariniego zadzwonili do mnie już w maju, że jest opcja dołączyć do dziewczyn. Wtedy zatrzymały mnie prywatne sprawy i nie mogłam uczestniczyć z dziewczynami w Lidze Narodów. Wtedy towarzyszyło mi takie rozżalenie, rozgoryczenie. Ale po Lidze Narodów znów dostałam telefon, gdzie oczywiście wyraziłam swoje chęci uczestniczenia w zgrupowaniu. No i teraz już tylko radość i trochę duma – opowiedziała zawodniczka.Trener Lavarini przyznał, że zwrócić uwagę na Monikę Gałkowską, gdy przeniosła się na część sezonu do ligi włoskiej. – Bardzo dobrze się tam czułam (we Włoszech – przyp. red.). Czułam, że to jest poziom, na którym mogłabym grać. Może troszkę faktycznie otworzyło mi to drogę do kadry, skoro trener mnie obserwował. Bardzo się cieszę z tego powodu – przyznała atakująca.

Dla zawodniczki jest to powrót do kadry po trzech latach. – Wtedy byłyśmy inną drużyną, z innym trenerem na czele. Teraz to są zupełnie inne dziewczyny. Myślę, że też jeśli chodzi o doświadczenie boiskowe i życiowe. Ja też jestem inną osobą i myślę, że to jest bez porównania do tego, co było wcześniej – powiedziała Gałkowska.

Czy atakująca sądzi, że będzie jej dane zagrać w mistrzostwach świata? – Jedyne co ja mogę zrobić, to dać z siebie wszystko i pozostawić trenerowi tę decyzję. Mam nadzieję, że znajdzie się miejsce dla mnie i będę mogła też na mistrzostwach świata pomóc dziewczynom – zakończyła.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę