Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Monica De Gennaro: Czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu

Monica De Gennaro: Czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu

fot. Michał Szymański

Kolejna siatkarka zdecydowała się przedłużyć kontrakt z Imoco Volley Conegliano. Ósmy sezon z rzędu barw tego zespołu będzie broniła doświadczona libero Monica De Gennaro. – Tak naprawdę, kiedy przybyłam tutaj osiem lat temu, nie sądziłam, że zostanę tak długo w Conegliano, ale jak dotąd była to piękna historia i jestem przekonana, że ma ona inne ważne rozdziały do napisania w przyszłości – powiedziała siatkarka.

Monica De Gennaro swoją karierę rozpoczęła w rodzinnym Sorrento. Od 2002 roku występuje w lidze włoskiej. Siatkarka od 2013 roku związana jest z Imoco Volley Conegliano. W barwach tego zespołu kilkukrotnie sięgnęła po Superpuchar i Puchar Włoch oraz mistrzostwo kraju. De Gennaro ma na swoim koncie również trzy medale Ligi Mistrzyń. W swojej karierze wielokrotnie była wybierana najlepszą libero turniejów, ostatnio taką nagrodę otrzymała na mistrzostwach świata, gdzie w barwach reprezentacji Włoch sięgnęła po srebrny medal.W barwach Imoco Volley Monica De Gennaro rozegrała aż 269 meczów, debiutując 20 października 2013 roku. Włoska libero jest najdłużej związaną z klubem siatkarką, druga w tej klasyfikacji Jenny Barazza spędziła w Conegliano 5 sezonów. – Tak naprawdę, kiedy przybyłam tutaj osiem lat temu, nie sądziłam, że zostanę tak długo w Conegliano, ale jak dotąd była to piękna historia i jestem przekonana, że ma ona inne ważne rozdziały do napisania w przyszłości. Dorastałam tutaj razem z zespołem i jego ambicjami – przyznała siatkarka. – W tym roku musieliśmy się zatrzymać się zanim osiągnęliśmy wyznaczone cele, ale da nam to dużo energii na przyszłość. Chcemy zacząć od nowa w następnym sezonie. Nie będzie to łatwe, każdy sezon różni się od poprzedniego i będą pojawiać się bardzo silni przeciwnicy, ale wciąż mamy wielką chęć do pokazania, ile jesteśmy warte. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu, będziemy ciężko pracować, aby dać naszym kibicom wielką satysfakcję – podkreśliła Monica De Gennaro.

źródło: imocovolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę