Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Modena znalazła następcę Ivana Zaytseva

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Włodarze Modeny znaleźli nowego atakującego. Po tym jak Ivan Zaytsev zdecydował się zamienić Serie A na rosyjską Superligę spekulowało się kogo sympatycy Leo Shoes Modeny zobaczą na pozycji atakującego swojego zespołu w najbliższym sezonie. Złudzenia rozwiał Andrea Sartoretti, podczas oficjalnej konferencji prasowej dyrektor generalny klubu potwierdził zakontraktowanie Luki Vettoriego.

Czołowy klub Serie A odkrywa kolejne karty, podczas oficjalnej konferencji prasowej, dotyczącej działalności Akademii Siatkówki w Modenie, dyrektor Leo Shoes Modeny zdradził  kolejne nazwiska, które dołączą do klubu. I tak w zespole Andrei Gianiego rolę zmiennika dla Micah Christensona ma pełnić młody Paolo Porro (młodzieżowy reprezentant Włoch), szeregi przyjmujących zasili reprezentant Niemiec, ostatni sezon grający w Latinie, Moritz Karlitzek. Sartoretti odpowiedział również na pytanie, kto na pozycji atakującego zastąpi Ivana Zaytseva – nowym atakującym zespołu ma być reprezentant Italii – Luca Vettori, który po kontuzji barku powoli wraca do zdrowia.Dla Vettoriego jest to powrót do Modeny, Włoch w latach 2014-2017  bronił barw tego klubu. Następnie przeniósł się do Trentino i w Trydencie spełnił kolejne trzy sezony. Po zakończeniu ostatniego sezonu sporo mówiło się o przebudowie i sporych zmianach, również w klubach czołówki Serie A, rozstanie Vettoriego z Trento ogłoszono dość szybko. Przypomnijmy, że Włocha w zespole Angelo Lorenzettiego zastąpił Nimir Abdel-Aziz.

Ligowy rywal Modeny – Calzedonia Werona potwierdził natomiast przedłużenie kontraktu z jedną ze swoich gwiazd. Matej Kazijski swoją grą będzie cieszył fanów klubu aż do 2022 roku. Również w Piacenzy nie próżnowano, po znacznej przebudowie składu włodarze Gas Sales Piacenzy potwierdzili, że rewolucja nie dotknie sztabu szkoleniowego. I tak na ławce trenerskiej klubu ponownie zasiądzie Andrea Gardini, wspierany przez duet Massimo Botti/ Fabio Storti. Satysfakcji z przedłużenia współpracy nie krył wiceprezes klubu, który potwierdził przedłużenie współpracy. – Jesteśmy zadowoleni, że nadal możemy liczyć na profesjonalizm naszego sztabu szkoleniowego. Jestem przekonany, że sztab będzie w stanie wykorzystać doświadczenie z poprzedniego sezonu. Przed nimi zadanie niełatwe, bowiem muszą zgrać zespół, który został dość mocno przebudowany – przyznał Giuseppe Bongiorni.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved