Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bogaty kalendarz reprezentacji młodzieżowych

Bogaty kalendarz reprezentacji młodzieżowych

fot. CEV

W okresie letnim aż 6 reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych weźmie udział w mistrzostwach Europy. Dodatkowo debiut zaliczą też kadry U16, które zagrają w mistrzostwach EEVZA.

Nie tylko kadry seniorskie

Priorytetem dla obu seniorskich reprezentacji Polski będą w tym roku igrzyska olimpijskie. Dodatkowo zagrają także w Lidze Narodów. Swoje główne imprezy będą miały również kadry młodzieżowe. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią siatkarki w kategorii U22, które pod wodzą Jakuba Głuszaka w dniach 1–6 czerwca we Włoszech wezmą udział w mistrzostwach Europy. Udział w nich wywalczyły dzięki wygraniu kwalifikacji na Łotwie. Biało-czerwone w fazie grupowej zmierzą się z Serbkami, Portugalkami i Czeszkami, natomiast w drugiej grupie oprócz gospodyń zagrają także Turczynki, Ukrainki oraz Łotyszki.

Nieco później, bo w dniach 9–14 lipca o medale w czempionacie Starego Kontynentu rozgrywanym w Holandii powalczą siatkarze U22. Biało-czerwoni awans do nich wywalczyli w odbywających się w Kosowie kwalifikacjach. Polacy pod wodzą Dariusza Luksa w fazie grupowej podejmą gospodarzy, Hiszpanów i Węgrów, natomiast w drugiej grupie znaleźli się Włosi, Francuzi, Portugalczycy oraz Czesi.

W kadrach U22 są doświadczone zawodniczki i zawodnicy. Martyna Czyrniańska, Dominika Pierzchała czy Kuba Hawryluk grali już w pierwszych reprezentacjach. Juniorzy w młodszych kategoriach zdobyli cztery medale na arenie międzynarodowej ze złotym mistrzostw świata w U19 – podkreślił Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Krzysztof Felczak.

Kadry U18 i U20 też zagrają w ME

W lipcu w kontynentalnych czempionatach zobaczymy również nasze reprezentacje w kategorii U18. Kobieca prowadzona przez Marcina Orlika zagra od 1 do 13 lipca (Cypr/Grecja), a męską pod wodzą Jacka Nawrockiego zobaczymy w Bułgarii (10-21 lipca). Obie ekipy w znakomitym stylu wygrały na Łotwie i w Gruzji mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA), będące kontynentalnymi kwalifikacjami.

Reprezentacja U20 kobiet pod wodzą Miłosza Majki wystąpi w mistrzostwach Europy od 5 do 17 sierpnia (Irlandia/Bułgaria), a mężczyźni w tej samej kategorii pod wodzą Sebastiana Pawlika powalczą o kontynentalne medale od 26 sierpnia do 7 września (Grecja/Serbia). Obie ekipy wygrały w styczniu również w znakomitym stylu mistrzostwa EEVZA. Dodatkowo pod koniec 2024 debiut w międzynarodowej imprezie mistrzowskiej będą miały obie reprezentacje U16, które zagrają w mistrzostwach Europy Wschodniej.

Zobacz również:
Stanisław Chaciński: Chcemy walczyć o swoje marzenia

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved