Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzicy Trefla Gdańsk zwycięzcami Wola Cup 2022

Młodzicy Trefla Gdańsk zwycięzcami Wola Cup 2022

Trefl Gdańsk pokonał kadrę Polski U-14 2:0 (25:23, 25:16) w finałowym meczu 36. turnieju Wola Cup 2022. W spotkaniu o trzecie miejsce młodzicy Metra Warszawa wygrali z gospodarzami UMKS MOS Wola I Warszawa 2:0 (25:23, 25:21).

„Wola Cup” jest jednym z najpopularniejszych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie. Turniej organizowany jest we współpracy z Biurem Sportu m. st. Warszawy, wspiera go MOS Wola, OSiR Wola, PZPS oraz rodzice. Sama impreza znajduje się także w kalendarzu wydarzeń Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Turniej w kategorii młodzika (14 lat) odbył się w hali „Koło” OSiR Wola od 18 do 20 listopada. Na 25-27 listopada zaplanowana została rywalizacja w minisiatkówce (12 lat).

Historia tego turnieju sięga roku 1980. Od tamtego czasu udział w nim wzięły 62 kluby zagraniczne z 17 krajów oraz setki zespołów z całej Polski. W „Wola Cup” uczestniczyli jako młodzi chłopcy późniejsi mistrzowie świata: Paweł Zagumny, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Damian Wojtaszek oraz znani reprezentanci Polski: Paweł Papke, Grzegorz Wagner, reprezentant Niemiec Bjoern Andrae oraz uczestnicy igrzysk olimpijskich, którzy uczyli się siatkówki w UMKS MOS Wola: Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz czy wspomniany już Fabian Drzyzga.

źródło: pzps.pl