Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Młodzi Japończycy zagrają w Serie A

Młodzi Japończycy zagrają w Serie A

fot. Klaudia Piwowarczyk

Czterech utalentowanych młodych japońskich siatkarzy dołączy do klubów włoskiej ekstraklasy. To efekt współpracy włoskiej i japońskiej federacji, które chcą w ten sposób dać zawodnikom szansę na obiecującą karierę na europejskich boiskach.

Mowa o projekcie, który wystartował w 2016 roku na tokijskim Uniwersytecie Chuo. Założone wówczas stowarzyszenie, którego celem jest wspieranie rozwoju obiecujących zawodników w Japonii, pomaga młodym siatkarzom w zdobyciu doświadczenia za granicami kraju. Najbardziej znanym przykładem takiej kooperacji z innymi federacjami jest kariera Yukiego Ishikawy, który przeniósł się z Japonii właśnie do klubu z Modeny w 2014 roku. Siatkarskie epizody na Półwyspie Apenińskim mają na swoim koncie także Ran Takahashi czy Yuji Nishida. Tym razem przyszedł czas na kolejnych zawodników.

Od 29 stycznia do 15 marca w klubach włoskiej ekstraklasy będą trenować młodzi studenci Uniwersytetu Chuo. Wśród nich znajdą się rozgrywający Naoya Fujiwara (Verona), przyjmujący Akira Kakizaki (Modena) oraz środkowi Akira Sawada (Cisterna) i Masahiro Yamazaki (Siena).

*cały artykuł na stronie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved