Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Młody środkowy odchodzi z Politechniki Lublin

Młody środkowy odchodzi z Politechniki Lublin

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W sezonie 2020/2021 Bartłomiej Giza nie będzie już bronił barw Luk Politechniki Lublin. 21-letni środkowy jest kolejnym zawodnikiem, który pożegnał się z drużyną prowadzoną przez Macieja Kołodziejczyka.  

LUK Politechnika Lublin w minionym sezonie była jednym z objawień Krispol I ligi. Niemal na finiszu rundy zasadniczej uplasowała się na trzecim miejscu. W play-off nie zdołała już namieszać w czołówce, bo sezon został niespodziewanie przerwany przez pandemię koronawirusa. Jednak w nadchodzącym sezonie drużyna prowadzona przez Macieja Kołodziejczyka ma jeszcze bardziej ambitne plany. W związku z tym działacze postanowili dokonać szeregu zmian w zespole, co zaowocowało małą rewolucją kadrową.Klub z Lublina poinformował, że jego barw w sezonie 2020/2021 nie będzie już reprezentował Bartłomiej Giza, który w poprzednim sezonie nie miał zbyt wielu okazji do pojawienia się na boisku. 21-letni środkowy przegrał rywalizację w składzie między innymi z Radosławem Sterną i Romanem Oroniem. Wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach zaplecza PlusLigi (z Norwidem Częstochowa, ZAKSĄ Strzelce Opolskie, AGH AZS Kraków i SMS-em PZPS Spała), w których łącznie zdobył pięć punktów dla Politechniki, a także w jednym rozgrywanym w ramach Pucharu Polski. Dla młodego zawodnika poprzedni sezon był pierwszym spędzonym w I lidze. Wcześniej grał między innymi w II-ligowej Avii Świdnik.

Bartłomiej Giza nie jest pierwszym zawodnikiem, z którym działacze LUK Politechniki nie zdecydowali się na kontynuowanie współpracy. Wcześniej pojawiły się informacje, że w zespole z Lublina w kolejnym sezonie nie zagrają między innymi: Bartosz Zrajkowski (rozgrywający), Damian Wierzbicki (atakujący), Szymon Pałka (przyjmujący), Roman Oroń (środkowy). Za to klub potwierdził przedłużenie umowy z jednym z filarów zespołu w poprzednim sezonie, czyli Pawłem Rusinem, a także Radosławem Sterną i Kamilem Szaniawskim (środkowi) oraz Szymonem Seligą (przyjmujący).

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

źródło: lkpslublin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę