Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody środkowy dołączył do Jastrzębskiego Węgla

Młody środkowy dołączył do Jastrzębskiego Węgla

fot. ksjastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębski Węgiel podpisał trzyletni kontrakt z adeptem Akademii Talentów Patrykiem Cichoszem-Dzygą. – Bez wątpienia jest to ogromne wydarzenie dla zawodnika w tak młodym wieku jak ja. Dlatego jest to dla mnie największe wyróżnienie, jakie mogłem otrzymać – podkreśla z dumą młody środkowy.

Patryk Cichosz-Dzyga jest kolejnym absolwentem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, który dołącza do pierwszego zespołu. – Wiadomo, że jeśli jest się w Akademii i ma się możliwość podpatrywania jednej z najlepszych drużyn w Europie, to największym marzeniem jest móc zasilić w przyszłości tę drużynę, trenować z jednymi z najlepszych zawodników na świecie i rywalizować na boisku z topowymi zespołami. Bez wątpienia jest to ogromne wydarzenie dla zawodnika w tak młodym wieku jak ja. Dlatego jest to dla mnie największe wyróżnienie, jakie mogłem otrzymać – podkreśla z dumą młody środkowy.

Patryk trafił do Akademii Talentów mając 12 lat. Już wtedy wyróżniał się ponadprzeciętnym wzrostem wśród swoich rówieśników, mierząc 193 cm. Dziś jego wzrost wynosi 210 cm. Pochodzący ze Słubic zawodnik przeszedł w jastrzębskiej Akademii przez wszystkie kategorie wiekowe – od młodzika przez kadeta po juniora. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrza Polski młodzików, brązowy medal mistrzostw Polski kadetów oraz brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W tym roku ma jeszcze szansę na poprawienie wyniku w mistrzostwach Polski juniorów, które odbędą się w dniach 1-5 lipca w Dębicy. Jest również młodzieżowym reprezentantem Polski w kadrach: U-17, U-18 oraz U-19.

W minionym sezonie miał już możliwość trenowania z pierwszym zespołem Jastrzębskiego Węgla w ramach przygotowań do rozgrywek PlusLigi, kiedy w składzie zespołu brakowało jeszcze kadrowiczów. Pobyt w szatni seniorskiego zespołu nie będzie więc dla niego zupełną nowością. – Patryk spędził z nami trochę czasu już w zeszłym roku w okresie przygotowawczym i pokazał, że drzemie w nim potencjał. Z pewnością jest graczem, który chce dać z siebie maksimum i zrobić wszystko, by pomóc sobie w dalszym podnoszeniu swoich umiejętności. To naprawdę będzie świetny rok dla jego rozwoju i dla nauki, którą będzie mógł pobierać od doświadczonych zawodników, jakich mamy w zespole – uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

– Cieszę się, że kolejny wyróżniający się adept Akademii Talentów trafia do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Akademia Talentów jest dla klubu i dla naszego partnera strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej bardzo ważnym przedsięwzięciem, a idea ta sprowadza się do szkolenia i wychowywania przyszłych siatkarzy. Przeskok z Akademii do drużyny seniorskiej często bywa trudny, ale wierzę w to, że Patryk Cichosz-Dzyga odnajdzie się w pierwszym zespole i będzie stale podnosił swoje umiejętności – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Patryk Cichosz-Dzyga

Ur. 05.01.2001r., Słubice

Wzrost: 210 cm

Waga 100 kg

Zasięg w ataku: 345cm

Zasięg w bloku: 320cm

Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, SMS Spała, Jastrzębski Węgiel.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved