Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Młody rozgrywający dołączył do Avii

Młody rozgrywający dołączył do Avii

fot. Tauron 1 liga

Kolejny sezon na zapleczu PlusLigi spędzi Wiktor Nowak. W nadchodzących rozgrywkach będzie on bronił barw Avii Świdnik. Jest to trzeci nowy zawodnik pozyskany przez beniaminka I ligi w międzysezonowej przerwie.

Avia Świdnik szykuje się do powrotu do rywalizacji w I lidze. W tym celu działacze postanowili wzmocnić zespół. Wcześniej poinformowano o pozyskaniu Karola Rawiaka (przyjmujący) oraz Mateusza Rećko (atakujący). Trzecim nowym zawodnikiem beniaminka został Wiktor Nowak. To 21-letni rozgrywający, który jest wychowankiem PGE Skry Bełchatów. Ma już za sobą debiut w PlusLidze, ale ostatnie dwa sezony spędził w I lidze, broniąc barw BBTS-u Bielsko-Biała oraz KPS-u Siedlce. Na swoim koncie ma tytuł mistrza Polski juniorów, a w turnieju finałowym MP został wybrany najlepszym rozgrywającym. Ma za sobą także grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Uczestniczył między innymi w mistrzostwach Europy i świata juniorów.Według Wiktora Nowaka beniaminek zaplecza PlusLigi przedstawił mu najbardziej konkretną ofertę. – Zgrały się moje cele z celami klubu i trenera. Oferta Avii była najkonkretniejsza. Wszystko było jasne i klarowne – wizja klubu, ambicje i jaki jest na mnie pomysł – powiedział nowy zawodnik I-ligowca.

Z pozyskania Wiktora Nowaka zadowolony jest szkoleniowiec zespołu ze Świdnika. – Moim zdaniem to jeden z najlepszych rozgrywających młodego pokolenia. Już teraz zabiegają o niego kluby PlusLigi. Wiktor ma wszystkie cechy, które powinien mieć dobry rozgrywający. W mojej ocenie to rozsądny i ambitny młody człowiek, który z pełnym zaangażowaniem podchodzi do grania. Wprowadzi do Avii duże urozmaicenie i tempo gry – skomentował pozyskanie młodego rozgrywającego Witold Chwastyniak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

źródło: Avia Świdnik, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved