Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Młoda siatkarka zamieniła sportowy trykot na lekarski kitel

Młoda siatkarka zamieniła sportowy trykot na lekarski kitel

fot. Michał Szymański

Reprezentantka Słowenii, ostatnio atakująca włoskiej ekipy Igor Gorgonzola Novara postanowiła zakończyć karierę sportową. Iza Mlakar, bo o niej mowa, to dopiero 24-letnia siatkarka. Mimo to postanowiła poświęcić się innej dziedzinie życia – medycynie, którą będzie studiować.

Kariera klubowa Mlakar nie była imponująca. Słowenka przez wiele lat grała w drużynie z Mariboru. Odnosiła z nią jednak liczne sukcesy. Z niej w ubiegłym roku trafiła do włoskiej Serie A. Igor Gorgonzola Novara okazał się jej ostatnim klubem. Atakująca postanowiła bowiem zakończyć swoją sportową karierę i rozpocząć studia medyczne.To był dla mnie wielki zaszczyt, być częścią tego pięknego sportu, który pod każdym względem wzbogacił moje życie. Spotkałam wielu  wspaniałych ludzi, zobaczyłam wiele nowych miejsc, doświadczyłam zwycięstw i porażek. W tym wszystkim najważniejsza była obecność mojej rodziny, która zawsze wspierała mnie i mój zespół – powiedziała Iza Mlakar.

Co ważne, Mlakar ma na swoim koncie wiele występów w barwach narodowych Słowenii. Zarówno w kadrach młodzieżowych, jak i seniorskiej. To z reprezentacją U-23 zdobyła srebro mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. Na koniec zmagań otrzymała też nagrodę dla najlepszej atakującej. W swoim dorobku Iza Mlakar ma po dwa medale każdego koloru w rozgrywkach MEVZA, pięć mistrzostw i dwa wicemistrzostwa Słowenii oraz cztery puchary tego kraju.

Miałam zaszczyt grać w reprezentacji Słowenii. Od chwili kiedy po raz pierwszy zostałam powołana do kadry narodowej kadetek aż do mistrzostw Europy 2019, kiedy ostatni raz włożyłam koszulkę reprezentacji, było to dla mnie największym przywilejem. Dziękuję wszystkim trenerom, kierownictwu, związkowi siatkówki w Słowenii i wszystkim, którzy dbali o to, by zawodniczki były zawsze dobrze przygotowane i jednocześnie cieszyli się tym, co robiłyśmy. Ogromne podziękowania dla wszystkich fanów, dzięki ich wsparciu motywacja była zawsze jeszcze większa. Moja młodość została wzbogacona o wspaniałe doświadczenie. Wszystkie emocje i piękne wspomnienia pozostaną ze mną na zawsze  – zakończyła 24-latka.

źródło: inf. własna, volleyball.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved