Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Młoda Polka zostaje we włoskim klubie

fot. Savino Del Bene Scandicci

Magdalena Stysiak do włoskiej Serie A trafiła w ubiegłym sezonie, który okazał się dla niej bardzo udany.  Razem z Savino Del Bene Scandicci wywalczyła prawo gry w Pucharze CEV, a także była jej bardzo ważnym punktem. Nic więc dziwnego, że włoski klub chciał zatrzymać zawodniczkę i mu się to udało.

Tylko w tym ostatnim sezonie reprezentantka Polski zdobyła dla swojej włoskiej drużyny 221 punktów (178 atakiem, 24 blokiem oraz 19 zagrywką). Po zakończeniu rozgrywek włoskiej Serie A kobiet Savino Del Bene Scandicci plasowało się na czwartym miejscu w lidze. W przyszłym sezonie klub chce również walczyć w czołówce, a pomóc ma w tym właśnie Polka.Niespełna 20-letnia Stysiak jest zadowolona z przedłużonej umowy z włoskim klubem. – Jestem bardzo zadowolona z ostatniego sezonu, który był dla mnie bardzo satysfakcjonujący. Jestem wdzięczna klubowi za możliwość jaką otrzymałam i umożliwienie mi gry z tak wieloma wspaniałymi zawodniczkami. Miałam wiele okazji do gry, co mnie wzmocniło i sprawiło, że dojrzałam – podsumowała ostatni czas w swojej karierze Magdalena Stysiak, cytowana przez serwis volleyball.it. – Nie mogę doczekać się rozpoczęcia kolejnego sezonu. Będziemy dobrym zespołem i będziemy walczyć o coraz większe cele. Mam nadzieję, że będzie to owocny i udany sezon – dodała reprezentantka Polski.

Do Włoch Stysiak trafiła z Grot Budowlanych Łódź, z którym to zespołem wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski. Wcześniej grała m.in. w Chemiku Police.

Zobacz również:
Transfery siatkarskie LIVE

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved