Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Młoda Polka zostaje we włoskim klubie

Młoda Polka zostaje we włoskim klubie

fot. Savino Del Bene Scandicci

Magdalena Stysiak do włoskiej Serie A trafiła w ubiegłym sezonie, który okazał się dla niej bardzo udany.  Razem z Savino Del Bene Scandicci wywalczyła prawo gry w Pucharze CEV, a także była jej bardzo ważnym punktem. Nic więc dziwnego, że włoski klub chciał zatrzymać zawodniczkę i mu się to udało.

Tylko w tym ostatnim sezonie reprezentantka Polski zdobyła dla swojej włoskiej drużyny 221 punktów (178 atakiem, 24 blokiem oraz 19 zagrywką). Po zakończeniu rozgrywek włoskiej Serie A kobiet Savino Del Bene Scandicci plasowało się na czwartym miejscu w lidze. W przyszłym sezonie klub chce również walczyć w czołówce, a pomóc ma w tym właśnie Polka.Niespełna 20-letnia Stysiak jest zadowolona z przedłużonej umowy z włoskim klubem. – Jestem bardzo zadowolona z ostatniego sezonu, który był dla mnie bardzo satysfakcjonujący. Jestem wdzięczna klubowi za możliwość jaką otrzymałam i umożliwienie mi gry z tak wieloma wspaniałymi zawodniczkami. Miałam wiele okazji do gry, co mnie wzmocniło i sprawiło, że dojrzałam – podsumowała ostatni czas w swojej karierze Magdalena Stysiak, cytowana przez serwis volleyball.it. – Nie mogę doczekać się rozpoczęcia kolejnego sezonu. Będziemy dobrym zespołem i będziemy walczyć o coraz większe cele. Mam nadzieję, że będzie to owocny i udany sezon – dodała reprezentantka Polski.

Do Włoch Stysiak trafiła z Grot Budowlanych Łódź, z którym to zespołem wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski. Wcześniej grała m.in. w Chemiku Police.

Zobacz również:
Transfery siatkarskie LIVE

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę