Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młoda atakująca w seniorskiej kadrze #VolleyWrocław

Młoda atakująca w seniorskiej kadrze #VolleyWrocław

fot. FIVB

#VolleyWrocław także w tym sezonie kontynuuje zamysł dołączania młodzieżowych reprezentantek klubu do składu pierwszego zespołu. Zawodniczką wspomagającą na ataku Melissę Evans będzie juniorka wrocławskiego klubu – Zuzanna Kamińska. W sezonie 2022/2023 18-latka pozostanie reprezentantką #VolleyWrocław w rozgrywkach młodzieżowych, jak również będzie miała szansę powalczyć o debiut na parkietach TAURON Ligi.

Zuzanna Kamińska dołączyła do młodzieżowej sekcji #VolleyWrocław w 2019 roku. Od tego czasu została wicemistrzynią Dolnego Śląska kadetek (2020) i półfinalistką mistrzostw Polski kadetek (2020).Dodatkowo występowała także w ówczesnych wojewódzkich rozgrywkach PikoSport dolnośląsko-lubuskiej III ligi, których została mistrzynią. W kolejnym sezonie jeszcze jako juniorka młodsza ponownie zdobyła srebro w dolnośląskich zmaganiach tej kategorii wiekowej i dotarła do półfinału mistrzostw kraju.

Krok dalej Kamińskiej udało się postawić w młodzieżowych rozgrywkach jako juniorce #VolleyWrocław – w minionym sezonie została mistrzynią Dolnego Śląska i finalistką mistrzostw Polski (7. miejsce w kraju), a także triumfatorką PRAISE THE WEAR dolnośląsko-lubuskiej III ligi kobiet.

18-latka już nieraz sprawiała rywalkom kłopoty dzięki mocnej zagrywce, a swoją energią znakomicie pobudzała do gry koleżanki. Jej niewątpliwy progres oraz entuzjazm został dostrzeżony przez włodarzy #VolleyWrocław, którzy popularną „Kamienicę” postanowili włączyć do zespołu seniorek. – W nadchodzącym sezonie w seniorskim zespole zobaczymy Zuzannę Kamińską. To kontynuacja naszej filozofii prowadzenia szkolenia młodzieży, dla której szczytem jest gra w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce, TAURON Lidze. Mam nadzieję, że Zuzanna wykorzysta otrzymaną szansę, a dzięki takiemu przetarciu jeszcze lepiej przygotuje się do rozgrywek juniorskich, w których również weźmie udział – mówi prezes Volleyball Wrocław S.A., Jacek Grabowski.

Kamińska ma 182 cm wzrostu i jest praworęczna. Postawione przed sobą wyzwanie traktuje poważnie, choć nie ukrywa, że szansa trenowania i gry z seniorkami #VolleyWrocław to dla niej przede wszystkim szansa na zdobywanie doświadczenia, które przyda się jej w ostatnim sezonie w młodzieżowej siatkówce. – Najbliższy sezon będzie dla mnie czymś zupełnie nowym i innym, niż dotychczas. Myślę, że w zespole juniorek jestem dość zauważalną postacią, a dzięki własnej pracy oraz niesamowitym ludziom, z którymi mam okazję przebywać w #VolleyWrocław, od teraz mogę rozwijać też swoje siatkarskie skrzydła wraz z seniorskim zespołem. Dla mnie, młodego sportowca, to idealna okazja, żeby nabrać doświadczenia, doszkalać się na wyższym poziomie, czerpać wiedzę od bardziej doświadczonych siatkarek i poznać punkt widzenia kolejnego trenera. Z pewnością będzie to przydatne również w ekipie juniorek, z którymi po sezonie 2022/2023 skończę przygodę z młodzieżową siatkówką – przyznaje zawodniczka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę