Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młoda atakująca dołączyła do Pałacu Bydgoszcz

Młoda atakująca dołączyła do Pałacu Bydgoszcz

fot. olecko.wm.pl

W poniedziałek Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz ogłosił zakontraktowanie młodej atakującej, Pauliny Reiter. 18-letnia atakująca w drużynie prowadzonej przez Piotra Matelę będzie rywalizowała o miejsce w podstawowym składzie z Alexandrą Dascalu.

Coraz więcej wiadomo o składzie Pałacu w jakim zagra w nadchodzącym sezonie w TAURON Lidze. Zanosi się na to, że zespół znad Brdy będzie mieszanką rutyny z młodością. W Bydgoszczy działacze postanowili dać szansę gry w seniorskim zespole także młodym zawodniczkom. W związku z tym zdecydowali się na dołączenie do drużyny prowadzonej przez Piotra Matelę Pauliny Reiter.To mierząca 193 cm wzrostu atakująca, która w młodzieżowych ekipach Pałacu występuje od sezonu 2018/2019. W barwach bydgoskiego klubu zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w Kętrzynie w kategorii juniorek (2019), mistrzostwo Polski w Olecku w kategorii kadetek (2019). W tym turnieju została także wybrana MVP całych zawodów. Paulina Reiter ma także za sobą już grę w biało-czerwonych barwach. W 2017 roku została powołana do kadry na kwalifikacje do mistrzostw Europy U-16, natomiast rok wcześniej została wicemistrzynią Europy Wschodniej (EEVZA).

W nadchodzącym sezonie dostanie szansę debiutu na parkietach TAURON Ligi. O miejsce w podstawowym składzie Pałacu rywalizowała będzie z francuską atakującą, Alexandrą Dascalu. Reiter i Dascalu nie są jedynymi nowymi zawodniczkami zakontraktowanymi przez bydgoski zespół w międzysezonowej przerwie. Wcześniej klub poinformował także o nawiązaniu współpracy z Emilią Muchą (przyjmująca), Magdaleną Hawryłą (środkowa), a także Agatą Michalewicz (rozgrywająca).

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna, Pałac Bydgoszcz - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved