Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młoda atakująca dołączyła do Budowlanych

Młoda atakująca dołączyła do Budowlanych

fot. Michał Rabiega ENERGA MKS Kalisz

Julia Szczurowska w kolejnym sezonie będzie reprezentowała barwy Grot Budowlanych. Do Łodzi młoda atakująca przenosi się po przyzwoitym sezonie w Enerdze MKS Kalisz.

Trwa odkrywanie kart Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022. Do łódzkiej drużyny dołączyła grająca na pozycji atakującej Julia Szczurowska. To wciąż młoda zawodniczka, która w siatkarskiej elicie zadebiutowała w Impelu Wrocław. Następnie przeniosła się do Francji, gdzie broniła barw RC Cannes. Szybko jednak zdecydowała się na powrót do kraju, a przed minionymi rozgrywkami zasiliła szeregi Energi MKS Kalisz, w której o miejsce w składzie rywalizowała z Moniką Gałkowską.Julia Szczurowska otrzymała sporo szans na grę od Jacka Pasińskiego. Wystąpiła bowiem w 23 spotkaniach w minionym sezonie, w których zapisała na swoim koncie 224 punkty, w tym 14 w polu serwisowym, 17 w bloku oraz 193 w ataku. Jej skuteczność w tym ostatnim elemencie na przestrzeni całych rozgrywek wyniosła niespełna 41%. Najlepiej spisała się w meczach z Jokerem Świecie i DPD Legionovią Legionowo, w których zapisała na swoim koncie po 24 oczka.

Do Grot Budowlanych przyciągnął mnie głód gry i przede wszystkim wygrywania. To zespół młodych, ambitnych zawodniczek i bardzo chcę do niego należeć! Chcę skupić się na swoim dalszym rozwoju i jestem pewna, że Łódź da mi do tego warunki. Jestem gotowa na ciężką pracę i walkę do samego końca. Mam nadzieję, że kibice wesprą nas z trybun w przyszłym sezonie, bo mecze Budowlanych zawsze kojarzyły mi się z „głośnymi” trybunami – powiedziała Julia Szczurowska.

– Julia to prawdziwa wojowniczka, młoda Polka z charakterem i ogromną siłą ataku, doskonale pasująca do naszego projektu. Cieszę się, że w przyszłym sezonie będzie walczyła z betką na piersi, bo wiem, że będzie to walka z pełnym zaangażowaniem – dodaje prezes Marcin Chudzik.

Przypomnijmy, że wcześniej klub z Łodzi ogłosił przedłużenie współpracy z Pauliną Damaske, Moniką Fedusio i Zuzanną Górecką (przyjmujące), a także Anną Lewandowską, Weroniką Centką i Małgorzatą Lisiak (środkowe). Pierwszym ruchem transferowym Budowlanych było pozyskanie młodej rozgrywającej Martyny Łazowskiej, a zatem Julia Szczurowska będzie drugą nową twarzą w zespole z Łodzi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2021/2022

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę