Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MKS SMS Kalisz ze złotym medalem MP juniorek

MKS SMS Kalisz ze złotym medalem MP juniorek

Po pięknym i dramatycznym spotkaniu siatkarki z Kalisza pokonały po tie-breaku zespół ze Stężycy w finale mistrzostw Polski juniorek. Sponsorem turnieju i partnerem siatkówki młodzieżowej jest PKN ORLEN.

Siatkarki z Kalisza, które przeszły przez turniej jak burza nie tracąc seta, rozpoczęły finał od prowadzenia 6:1. Dzięki zagrywce Natalii Rejment siatkarki Wieżycy wyrównały wynik, który przez dłuższy czas nie przechylał się wyraźnie na żadną ze stron. Po obu stronach siatki i w kwadratach rezerwowych aż kipiało od emocji, akcje były długie, pełne widowiskowych obron i wymian. Próbę nerwów lepiej zniosły kaliszanki, które ostatnie trzy punkty zdobyły po dwóch blokach i autowym ataku przeciwniczek.

Siatkarki z Kalisza po serii świetnych zagrywek Zofii Sobanty prowadziły w drugiej partii 10:6, a następnie 16:10. Zawodniczki ze Stężycy odrabiały straty, by w kolejnych akcjach oddawać punkty przy własnym przyjęciu. Kaliszanki zdołały utrzymać bezpieczną przewagę do końca drugiego seta. Po zmianie stron zarysowała się przewaga zespołu Wieżycy, który zaczął powstrzymywać ataki blokiem i sprytnie wyprowadzać skuteczne kontrataki. Przy wyniku 10:14 o czas poprosił trener SMS-u Kalisz Marcin Widera. Od stanu 10:16 rozpoczęła się pogoń kaliszanek, ale na odrobienie strat set okazał się za krótki.

Siatkarki ze Stężycy utrzymywały dobrą dyspozycję i prowadziły 4:7 w czwartym secie. Kaliszanki męczyły się w ataku, co skrzętnie wykorzystywały ich przeciwniczki, grające świetnie w obronie i wykorzystujące dobrą formę Natalii Rejment w ataku. Rozentuzjazmowany zespół ze Stężycy zasłużenie doprowadził do tie-breaka.

Ostatni set turnieju rozpoczął się od autowego ataku Wieżycy. Później było już trudniej. Siatkarki ze Stężycy prawie nie popełniały błędów, z poświęceniem grały w obronie i bezlitośnie punktowały w kontratakach.. Kaliszanki przez połowę seta musiały gonić wynik, ale ich determinacja została nagrodzona. W dramatycznej końcówce oba zespoły grały bardzo nerwowo Po 140 minutach gry spotkanie na korzyść Kalisz zakończyła trzecia piłka meczowa.

MVP: Zofia Sobanty

MKS SMS Kalisz – KS Wieżyca 2011 Stężyca 3:2
(25:22, 25:19, 22:25, 13:25, 15:13)

Zespół UKS Atena Warszawa zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorek Dębica 2022.

Spotkanie o brązowy medal rozpoczęło się w spokojnym tempie, żaden z zespołów nie osiągał wyraźnej przewagi punktowej. Trzypunktowe prowadzenie warszawiankom zapewniła dobrymi akcjami w ataku Aleksandra Bąkiewicz, swoje dołożyła Barbara Latos i było 10:15. Warszawianki utrzymały dobry rytm gry i po serii asów Aleksandry Bąkiewicz objęły prowadzenie w meczu. Po zmianie stron wyżej wymieniony duet warszawianek prowadził swój zespół do prowadzenia w drugiej partii. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej bardzo dobre momenty gry przeplatały prostymi błędami, ale cały czas ofiarnie walczyły. Nieustępliwość dąbrowianek opłaciła się , bo po kontrze Edyty Wacławczyk był remis po 12. Prowadzenie zmieniało się co kilka akcji, ale najważniejsze akcje drugiego seta wygrały siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Był remis w setach i gra w trzecim też była wyrównana, o wyniku zadecydowała zacięta końcówka.

W kluczowych momentach odpowiedzialność brały na siebie liderki: Barbara Latos i dąbrowianka Karolina Szyszka. Górą w tym pojedynku okazała się warszawianka. Siatkarki Ateny poszły za ciosem i w czwartej partii wyszły na prowadzenie 1:4. MKS odrobił straty i wypracował trzypunktową przewagę 9:6 dzięki blokom Agaty Milewskiej. Po następnym zwrocie akcji warszawianki odzyskały prowadzenie 11:13, którego nie oddały do szczęśliwego dla nich końca meczu.

MVP: Izabella Causanu-Bielak

MKS Dąbrowa Górnicza – UKS Atena Warszawa 1:3
(17:25, 25:23, 25:27, 23:25)