UNI Opole było pierwszym sparingpartnerem kaliszanek podczas obecnego okresu przygotowawczego. W sierpniu w Arenie górą były podopieczne Jacka Pasińskiego, które wygrały 5:1. Do rewanżu na parkiecie beniaminka TAURON Ligi doszło w środę. I ponownie lepsze okazały się siatkarki MKS-u.
Środowy sparing lepiej zaczęły gospodynie, które wygrały pierwszego seta do 15. W kolejnych trzech brylowały już jednak zawodniczki z Kalisza, które zwyciężyły do 19, 22 i 29, a w całym spotkaniu 3:1.
Tymczasem od piątku do niedzieli MKS będzie rywalizował w Memoriale Tadeusza Ząbka, który odbędzie się w Świdnicy. W piątek o 17:15 kaliszanki zmierzą się tam z #VolleyWrocław, w sobotę ich formę sprawdzi Joker Świecie, natomiast w niedzielę o 11:30 rywalem ekipy znad Prosny będzie gospodarz zmagań, MKS IgnerHome Volley Świdnica.
UNI Opole – Energa MKS Kalisz 1:3
(25:15, 19:25, 22:25, 29:31)


![Transfery siatkarskie 2026/2027 [22.06] – Asseco Resovia i GKS Katowice stawiją na stabilizację](https://siatka.org/wp-content/uploads/2026/06/Sklejka-siatka-1200x800-56-375x250.jpg)






