Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W MKS-ie Kalisz kontrakty czekają na podpisy

W MKS-ie Kalisz kontrakty czekają na podpisy

fot. Łukasz Krzywański

Kilkanaście kontraktów czeka na podpisanie przez siatkarki Energi MKS Kalisz, które miałyby tworzyć zespół w nowym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Rozgrywki mają ruszyć we wrześniu, a wcześniej kibice będą się emocjonować Letnią Ligą Siatkówki.

Zapowiedzianie zmiany w kadrze siatkarek Energi MKS Kalisz już mają miejsce. Zgodnie z nową koncepcją budowania drużyny w zespole zabraknie zawodniczek z zagranicy. Można się natomiast spodziewać, że dołączą do niego siatkarki będące jeszcze na dorobku, w tym uzdolniona młodzież grająca dotychczas na poziomie juniorskim czy w II lidze. Trudno jednak przypuszczać, aby to one decydowało o obliczu nowej drużyny. Zapewne pozostający na stanowisku szkoleniowca kaliskiej ekipy Jacek Pasiński chciałby umiejętnie zbilansować rutynę i doświadczenie z młodością. Klub jest obecnie w fazie budowania zespołu i podpisywania kontraktów.Przygotowaliśmy jedenaście kontraktów dla zawodniczek, które są kandydatkami do drużyny. Są wśród zarówno zawodniczki, które już grały w Enerdze MKS, jak i siatkarki, które po raz pierwszy znajdą się w kadrze naszego zespołu. Liczę na to, że 80% procent z tych kontraktów zostanie już niebawem podpisana, natomiast w przypadku pozostałych trzeba brać pod uwagę różne warianty. W kadrze pozostaje natomiast kilka zawodniczek, które nadal mają ważna umowy z naszym klubem – powiedział w rozmowie z serwisem zyciekalisza.pl prezes Energi MKS Błażej Wojtyła.

Nowy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet (Tauron Lidze) ma się rozpocząć w dniach 18-20 września. To wcześniej o tydzień niż zakładano w pierwotnych planach, a wpływ na taką zmianę miały opinie prezesów klubów. To nie będzie pierwsze wydarzenie w siatkówce pań zaplanowane po zapaści całego sportu w okresie pandemii koronawirusa. Na 12 lub 13 września przewidziano bowiem mecz o Superpuchar Polski, w którym rywalizować będą mistrz i zdobywca Pucharu Polski Grupa Azoty Chemik Police oraz wicemistrz kraju oraz finalista PP Developres SkyRes Rzeszów. Siatkarki w akcji będzie można obejrzeć również latem.

W planach jest również Letnia Liga Siatkówki, w której będą występować zespoły czterosobowe na plaży. Większość drużyn ma w niej wziąć udział. My uzależniamy to od decyzji trenera Jacka Pasińskiego i jego sztabu. Musimy brać pod uwagę, że jeśli sezon uda się rozpocząć w zaplanowanym terminie wrześniowym, to nasze przygotowania do rozgrywek powinny ruszyć w połowie lipca. Wspomniane letnie turnieje mają odbyć się na początku sierpnia, więc to trenerzy będą decydować, czy będziemy reprezentowani w tych meczach i jaki to może mieć wpływ na poszczególne etapy przygotowań drużyny – mówi Błażej Wojtyła.

Cały artykuł w serwisie zyciekalisza.pl

Zobacz również:
Karuzela transferowa TauronLigi

źródło: zyciekalisza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę