Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W MKS-ie Kalisz kontrakty czekają na podpisy

W MKS-ie Kalisz kontrakty czekają na podpisy

fot. Łukasz Krzywański

Kilkanaście kontraktów czeka na podpisanie przez siatkarki Energi MKS Kalisz, które miałyby tworzyć zespół w nowym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Rozgrywki mają ruszyć we wrześniu, a wcześniej kibice będą się emocjonować Letnią Ligą Siatkówki.

Zapowiedzianie zmiany w kadrze siatkarek Energi MKS Kalisz już mają miejsce. Zgodnie z nową koncepcją budowania drużyny w zespole zabraknie zawodniczek z zagranicy. Można się natomiast spodziewać, że dołączą do niego siatkarki będące jeszcze na dorobku, w tym uzdolniona młodzież grająca dotychczas na poziomie juniorskim czy w II lidze. Trudno jednak przypuszczać, aby to one decydowało o obliczu nowej drużyny. Zapewne pozostający na stanowisku szkoleniowca kaliskiej ekipy Jacek Pasiński chciałby umiejętnie zbilansować rutynę i doświadczenie z młodością. Klub jest obecnie w fazie budowania zespołu i podpisywania kontraktów.

Przygotowaliśmy jedenaście kontraktów dla zawodniczek, które są kandydatkami do drużyny. Są wśród zarówno zawodniczki, które już grały w Enerdze MKS, jak i siatkarki, które po raz pierwszy znajdą się w kadrze naszego zespołu. Liczę na to, że 80% procent z tych kontraktów zostanie już niebawem podpisana, natomiast w przypadku pozostałych trzeba brać pod uwagę różne warianty. W kadrze pozostaje natomiast kilka zawodniczek, które nadal mają ważna umowy z naszym klubem – powiedział w rozmowie z serwisem zyciekalisza.pl prezes Energi MKS Błażej Wojtyła.

Nowy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet (Tauron Lidze) ma się rozpocząć w dniach 18-20 września. To wcześniej o tydzień niż zakładano w pierwotnych planach, a wpływ na taką zmianę miały opinie prezesów klubów. To nie będzie pierwsze wydarzenie w siatkówce pań zaplanowane po zapaści całego sportu w okresie pandemii koronawirusa. Na 12 lub 13 września przewidziano bowiem mecz o Superpuchar Polski, w którym rywalizować będą mistrz i zdobywca Pucharu Polski Grupa Azoty Chemik Police oraz wicemistrz kraju oraz finalista PP Developres SkyRes Rzeszów. Siatkarki w akcji będzie można obejrzeć również latem.

W planach jest również Letnia Liga Siatkówki, w której będą występować zespoły czterosobowe na plaży. Większość drużyn ma w niej wziąć udział. My uzależniamy to od decyzji trenera Jacka Pasińskiego i jego sztabu. Musimy brać pod uwagę, że jeśli sezon uda się rozpocząć w zaplanowanym terminie wrześniowym, to nasze przygotowania do rozgrywek powinny ruszyć w połowie lipca. Wspomniane letnie turnieje mają odbyć się na początku sierpnia, więc to trenerzy będą decydować, czy będziemy reprezentowani w tych meczach i jaki to może mieć wpływ na poszczególne etapy przygotowań drużyny – mówi Błażej Wojtyła.

Cały artykuł w serwisie zyciekalisza.pl

Zobacz również:
Karuzela transferowa TauronLigi

źródło: zyciekalisza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved