Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > MKS Będzin lepszy od VK Ostrava

MKS Będzin lepszy od VK Ostrava

W sobotę MKS Będzin udał się do Ostrawy na spotkanie towarzyskie. Podopieczni trenera Serafina wygrali mecz 3:1. Po spotkaniu rozegrano jeszcze dwa dodatkowe sety, które również padły łupem MKS-u. – Takie mecze są potrzebne, żeby się przetrzeć przed sezonem, żeby drużyna, którą zbudowaliśmy miała okazję się zgrywać. To bardzo ważne, aby już to robić, wdrażać, ponieważ dopiero od niedawna jesteśmy w komplecie. Bardzo fajne przetarcie – powiedział po pojedynku Bartosz Gawryszewski, drugi trener będzińskiego pierwszoligowca.

MKS Będzin rozpoczął sprawdzanie swojej formy w sparingach. Pierwszy mecz towarzyski wicemistrzowie I ligi rozegrali w Ostrawie. Będzinianie pokonali gospodarzy 3:1. W każdym z wygranych przez siebie secie polski pierwszoligowiec nie pozwolił rywalom przekroczyć bariery dwudziestu punktów.

Siatkarze po spotkaniu rozegrali jeszcze dwa sety do 15. W obu polski zespół był lepszy od VK Ostrava. – Wydaje mi się, że mamy na tyle wyrównany skład, że kto by nie wchodził na boisko, to zagrałby na podobnym poziomie. Moim zdaniem na razie nie ma obecnie wielkich różnic. Przed nami jeszcze turniej, parę gier kontrolnych. Mam nadzieję, że to będzie tak pomieszane, że każdy sobie pogra  – powiedział Łukasz Swodczyk.

Po sezonie 2021/2022 z drużyny odeszło 7 zawodników. Na każdej pozycji doszło do zmian a największe nastąpiły na ataku, gdzie są dwa nowi siatkarze – Mateusz Frąc i Renee Teppan. – Takie mecze są potrzebne, żeby się przetrzeć przed sezonem, żeby drużyna, którą zbudowaliśmy miała okazję się zgrywać. To bardzo ważne, aby już to robić, wdrażać, ponieważ dopiero od niedawna jesteśmy w komplecie. Bardzo fajne przetarcie. Czekamy na kolejne mecze. Myślę, że będzie nam potrzebnych jeszcze parę spotkań, żeby poczuć się razem na boisku i zgrać. To zupełnie nowa drużyna, bardzo przemeblowana. Każdy taki mecz będzie wpływał na naszą korzyść – skomentował drugi trener będzinian Bartosz Gawryszewski.

Pierwszy mecz będzinian w I lidze zaplanowano na sobotę 17 września. W wyjazdowym meczu MKS zmierzy się z beniaminkiem zaplecza PlusLigi – BAS-em Białystok.

VK Ostrava – MKS Będzin 1:3
(18:25, 15:25, 25:19, 19:25)
dodatkowe sety: 8:15, 9:15

źródło: MKS Będzin - Facebook, opr. własne