Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mitar Tzourits zakończył reprezentacyjną karierę

Mitar Tzourits zakończył reprezentacyjną karierę

fot. cev.eu

Po 13 latach gry w reprezentacji Grecji i rozegraniu w niej 126 meczów Mitar Tzourits podjął decyzję o zakończeniu przygody z reprezentacyjną siatkówką. – Nigdy nie zapomnę 13 wspaniałych lat, które spędziłem z kadrą – powiedział jeden z filarów greckiej drużyny narodowej. .

Jeden z filarów greckiej kadry w ostatnich latach zdecydował się na zakończenie reprezentacyjnej kariery i skupienie się na grze w klubie oraz na własnej rodzinie. – Myślałem o tym od dłuższego czasu, ale ostateczną decyzję podjąłem w zeszłym roku. W ostatnim dziesięcioleciu wiele wycierpiałem. Moi rodzice są w Serbii, moja żona we Włoszech, a ja w Grecji z drużyną narodową. Dlatego, kiedy się ożeniłem i pojawiło się dziecko, podjąłem decyzję, że priorytetem dla mnie będzie rodzina. Chcę z nią przebywać latem, a nie być na walizkach – jak miało to miejsce w ostatnich latach. Nadszedł czas na młodszych siatkarzy w reprezentacji. Mam nadzieję, że staną się oni jeszcze lepsi ode mnie – powiedział Mitar Tzourits (Djurić).Jego przygoda z zespołem z Hellady zaczęła się w 2007 roku, chociaż dopiero rok później rozegrał pierwszy mecz w greckiej koszulce, a była nim towarzyska potyczka z Australią. – Na pierwszym zgrupowaniu pojawiłem się w 2007 roku u trenera Alekosa Leonisa. Jeszcze wtedy nie grałem, ponieważ nie miałem jeszcze greckiego paszportu. Pierwszy mecz zagrałem w następnym roku. Była to towarzyska konfrontacja z Australią. Tego samego lata wystąpiłem w Lidze Europejskiej przeciwko Wielkiej Brytanii, Portugalii i Słowacji. Nigdy nie zapomnę dnia, w tórym po raz pierwszy założyłem koszulkę greckiej reprezentacji. To był wyjątkowy moment – zaznaczył doświadczony atakujący.

Szczególnie w pamięci utkwił mu rok 2009, w którym Grecy awansowali do ćwierćfinału odbywających się w Turcji mistrzostw Europy, a także rok 2014, w którym w Mariborze siatkarze z Hellady ograli gospodarzy, zapewniając sobie awans do finału Ligi Europejskiej. – Ta wygrana była wyjątkowa. Pokonaliśmy Słoweńców, którzy rok później zagrali w finale mistrzostw Europy. Pamiętam, że zdobyłem ostatni punkt w tym meczu – wspomniał Tzourits.

Jednak po 13 latach zdecydował on się na zakończenie kariery reprezentacyjnej. Uznał, że nadszedł czas na młodsze pokolenie. – Chciałbym podziękować moim kolegom z drużyny, trenerom i kibicom, którzy nas wspierali. Zawsze będę miał w szafie koszulkę narodową. Nigdy nie zapomnę 13 wspaniałych lat, które spędziłem w reprezentacji Grecji. Zawsze będę jej największym fanem – zakończył Mitar Tzourits.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę