Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mitar Tzourits zakończył reprezentacyjną karierę

Mitar Tzourits zakończył reprezentacyjną karierę

fot. cev.eu

Po 13 latach gry w reprezentacji Grecji i rozegraniu w niej 126 meczów Mitar Tzourits podjął decyzję o zakończeniu przygody z reprezentacyjną siatkówką. – Nigdy nie zapomnę 13 wspaniałych lat, które spędziłem z kadrą – powiedział jeden z filarów greckiej drużyny narodowej. .

Jeden z filarów greckiej kadry w ostatnich latach zdecydował się na zakończenie reprezentacyjnej kariery i skupienie się na grze w klubie oraz na własnej rodzinie. – Myślałem o tym od dłuższego czasu, ale ostateczną decyzję podjąłem w zeszłym roku. W ostatnim dziesięcioleciu wiele wycierpiałem. Moi rodzice są w Serbii, moja żona we Włoszech, a ja w Grecji z drużyną narodową. Dlatego, kiedy się ożeniłem i pojawiło się dziecko, podjąłem decyzję, że priorytetem dla mnie będzie rodzina. Chcę z nią przebywać latem, a nie być na walizkach – jak miało to miejsce w ostatnich latach. Nadszedł czas na młodszych siatkarzy w reprezentacji. Mam nadzieję, że staną się oni jeszcze lepsi ode mnie – powiedział Mitar Tzourits (Djurić).Jego przygoda z zespołem z Hellady zaczęła się w 2007 roku, chociaż dopiero rok później rozegrał pierwszy mecz w greckiej koszulce, a była nim towarzyska potyczka z Australią. – Na pierwszym zgrupowaniu pojawiłem się w 2007 roku u trenera Alekosa Leonisa. Jeszcze wtedy nie grałem, ponieważ nie miałem jeszcze greckiego paszportu. Pierwszy mecz zagrałem w następnym roku. Była to towarzyska konfrontacja z Australią. Tego samego lata wystąpiłem w Lidze Europejskiej przeciwko Wielkiej Brytanii, Portugalii i Słowacji. Nigdy nie zapomnę dnia, w tórym po raz pierwszy założyłem koszulkę greckiej reprezentacji. To był wyjątkowy moment – zaznaczył doświadczony atakujący.

Szczególnie w pamięci utkwił mu rok 2009, w którym Grecy awansowali do ćwierćfinału odbywających się w Turcji mistrzostw Europy, a także rok 2014, w którym w Mariborze siatkarze z Hellady ograli gospodarzy, zapewniając sobie awans do finału Ligi Europejskiej. – Ta wygrana była wyjątkowa. Pokonaliśmy Słoweńców, którzy rok później zagrali w finale mistrzostw Europy. Pamiętam, że zdobyłem ostatni punkt w tym meczu – wspomniał Tzourits.

Jednak po 13 latach zdecydował on się na zakończenie kariery reprezentacyjnej. Uznał, że nadszedł czas na młodsze pokolenie. – Chciałbym podziękować moim kolegom z drużyny, trenerom i kibicom, którzy nas wspierali. Zawsze będę miał w szafie koszulkę narodową. Nigdy nie zapomnę 13 wspaniałych lat, które spędziłem w reprezentacji Grecji. Zawsze będę jej największym fanem – zakończył Mitar Tzourits.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved