Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzowie olimpijscy najlepsi w Ostravie, triumf Włochów w Cervii

Mistrzowie olimpijscy najlepsi w Ostravie, triumf Włochów w Cervii

Faworyci gospodarzy Ondřej Perušič i David Schweiner nie byli w stanie postawić kropki nad i w Beach Pro Tour Elite 16, który zakończył się w niedzielę w Ostrawie. W finałowym meczu przegrali z mistrzami olimpijskimi z Tokio Andersem Molem/Christianem Sörumem (Norwegia)  1:2 (21:15, 21:23, 13:15).

Czesi weszli w mecz znakomicie. Świetnie zaprezentowali się w pierwszym secie i pewnie objęli prowadzenie 1:0.  W drugim mieli dwa meczbole. Mol i Sörum obronili i następnie wykorzystali pierwszego setbola.

Przez półtora seta graliśmy najlepszą swoją siatkówkę. Mieliśmy świetny serwis, nie popełnialiśmy błędów. Nasze szanse na pokonanie rywali  były większe w drugim secie niż w tie breaku – mówił po spotkaniu Ondřej Perušič .

Perušič ze Schweinerem w finale turnieju w Ostrawie przegrali po raz trzeci.  Pierwszy raz ulegli parze Mol/Sörum przed trzema laty, a przed rokiem doznali porażki z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. W 2020 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku Holendrzy zdobyli brązowy medal po zwycięstwie nad Hiszpanami Herrerą/Gavirą 2:0 (25:23, 21:19). Ci ostatni wyeliminowali w ćwierćfinale Bartosza Łosiaka i Michała Bryla.

Turniej kobiet zakończył się niespodziewanym sukcesem pary niemieckiej  Svenja Müller/Cinja Tillmann, które do zwycięstwa doszły aż z kwalifikacji. Pokonały one faworyzowany duet Brazylijek Talita/Rebacca 2:0 (21:18, 21:16). Kolejne spotkanie z siatkówką plażowej najwyższej światowej klasy będzie miało miejsce w łotewskiej Jurmale od 1 do 5 czerwca. Wcześniej bo już 31 czerwca w tym nadbałtyckim kurorcie dojdzie do losowania grup mistrzostw świata, które zostały zaplanowane na 10-19 czerwca w Rzymie.

Włosi Fabrizio Manni i Francesco Vanni wygrali turniej w siatkówce plażowej Beach Pro Tour Cervia Futures. W finale pokonali oni Australijczyków Zachery Schuberta/Thomasa Hodgesa 2:0 (21:19, 21:12). Trzecie miejsce zajęli Netanel Ohana/Eylon Elaza (Izrael) po zwycięstwie nad Jonathanem Jordanem/Immanuelem Zürcherem (Szwajcaria) 2:1 (18:21, 21:15, 15:4).

Mikołaj Kruk i Miłosz Miszczuk przegrali z Marco Cairusem/Hansem Hannibalem (Urugwaj) 0:2 (19:21, 19:21) w I rundzie play off. W gazie grupowej Polacy odnieśli zwycięstwo i doznali porażki. Do turnieju głównego przystąpili bez konieczności udziału w kwalifikacjach. Kolejny turniej kategorii Futures zostanie rozegrany w litewskiej Kłajpedzie od 2 do 5 czerwca. Wezmą w nim udział trzy nasze pary kadrowe – Agata Ceynowa/Patrycja Jundzill, Jakub Szałankiewicz/Mateusz Florczyk oraz Mikołaj Miszczuk/Miłosz Kruk.

źródło: pzps.pl