Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 M: Za nami pierwszy dzień rozgrywek

ME U-17 M: Za nami pierwszy dzień rozgrywek

W stolicy Czarnogóry – Podgoricy rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 17. Już pierwszego dnia rywalizacja była bardzo wyrównana, chociaż niemal każda reprezentacja przechodziła gorsze chwile. Swoje mecze wygrały m.in. reprezentacje Bułgarii, Słowenii, Francji, Włoch i Turcji. Biało-czerwoni przegrali swój mecz 1:3 z Hiszpanią.

Grupa I

Mecze w grupie I rozpoczęły się od dwóch bardzo zaciętych pojedynków, które zakończyły się dopiero po tie-breakach. W pierwszym to Estonia pokonała Belgie, natomiast w drugim Turcja była lepsza od Grecji. W spotkaniu Austrii i Bułgarii lepsi okazali się bułgarscy siatkarze wygrywając 3:0, chociaż austriaccy zawodnicy walczyli do samego końca. Na zakończenie zmagań w tej grupie gospodarze turnieju podjęli Słowenie. Podopieczni trenera Mitja Jeza dokonali siatkarskiego nokautu wygrywając kolejno do 16, 11 i 16.

W drugiej grupie pierwsze do rywalizacji podeszły drużyny z Francji i Serbii. Francuscy zawodnicy pewnie pokonali swoich przeciwników nie dając dojść im do głosu i zapisując na swoje konto trzy punkty. W kolejnym meczu Finlandia pokonała Czechy 3:1, chociaż czescy siatkarze byli bardzo blisko w czwartym secie do doprowadzenia do tie-breaka. Kolejne spotkanie rozegrane zostało między Polską, a Hiszpanią. Biało-czerwoni bardzo dobrze weszli w mecz i zapisali na swoje konto inauguracyjnego seta, jednak w kolejnych lepsi byli Hiszpanii i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu grupy II Włochy podjęły Holandię. Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, jednak z każdym setem coraz dokładniej można było zobaczyć różnicę w każdym elemencie na korzyść Itali. Z tego powodu mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Włoch.