Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzostwa świata w Tajlandii?

Mistrzostwa świata w Tajlandii?

fot. FIVB

W Tajlandii siatkówka jest bardzo popularna. Już od pewnego czasu mówi się o tym, że ten kraj chciałby zorganizować mistrzostwa świata. Jak podają włoskie media w ostatnim czasie odbyło się spotkanie prezesa tajskiego związku z dyrektorem FIVB w sprawie kandydatury tego kraju.

W ostatnim czasie zmieniła się częstotliwość rozgrywania mistrzostw świata. Od 2025 roku ten turniej rozgrywany będzie co dwa lata. O męskie mistrzostwa świata w 2025 roku walczą Irańczycy. W 2027 roku turniej ten dla mężczyzn zorganizują ponownie Polacy.

Azjaci walczą o mistrzostwa

O goszczenie 20. mistrzostw świata kobiet w 2025 roku walczy Tajlandia. Jak donoszą włoskie media w ostatnich dniach odbyło się spotkanie Prezesa Tajskiego Związku Piłki siatkowej – Somporna Chaibangyanga oraz Sudawana Wangsuphakitkosola tajskiego ministra sportu z Luisem Alexandre Pontesem Rodriguesem (dyrektorem FIVB na Azję i Oceanię) i Guido Bettim dyrektorem Volleyball World. Tajowie mają w sprawie organizacji rozmawiać z innymi krajami Azji Południowo Wschodniej – Filipinami, Indonezją i Wietnamem. Tajlandia planuje złożyć bowiem wspólną ofertę. Jedocześnie we wcześniejszych wypowiedziach prezes tajskiej federacji zapowiedział, że będzie walczył, by finał mistrzostw świata kobiet w 2025 roku rozegrany został w Tajlandii.

Zwiększenie częstotliwości rozgrywania mistrzostw świata to nie jest jedyna zmiana w tym turnieju. Walka o światowy prym ma się odbywać w jeszcze większym gronie. Turniej ma liczyć 32 a nie jak dotychczas 24 uczestników. Biorąc pod uwagę nową formułę sama Tajlandia nie jest w stanie zorganizować tego turnieju. W 2023 roku w Bangkoku rozegrano turniej Siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Równie udany był męski turniej tych rozgrywek w filipińskim Pasay City.

Zobacz również:
Iran chce zorganizować MŚ, Ligę Narodów i turnieje azjatyckie

źródło: ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved