Strona główna » Piotr Graban wybrał! To oni zagrają w najważniejszym turnieju

Piotr Graban wybrał! To oni zagrają w najważniejszym turnieju

pzps.pl

fot. cev.eu

Piotr Graban i jego reprezentacja Polski siatkarzy do lat 21 przygotowuje się do mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej. Po serii meczów kontrolnych szkoleniowiec podjął decyzję o składzie na nadchodzący turniej.

Kontynuować dobrą passę

Świetnie prezentuje się zaś w Indonezji reprezentacja kobiet do 21. Podopieczne trenera Miłosza Majki okazały się najlepsze w grupie mistrzostw świata, awansowały do 1/8 finału i z pewnością nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. W środę z Portoryko zagrają o ćwierćfinał imprezy.

21 sierpnia w chińskim Jiangmen rozpoczną się z kolei mistrzostwa świata mężczyzn do 21 lat. W środę reprezentacja Polski pod kierunkiem trenera Piotra Grabana uda się w daleką drogę. W ostatnich sparingach pokonała w Grodzisku Mazowieckim Czechy –  3:2 (22:25, 25:19, 29:27, 19:25, 25:18) oraz 4:1 (20:25, 25:19, 25:18, 25:20, 25:19).

Już na miejscu w Chinach młodych polskich siatkarzy czekają spotkania kontrolne z gospodarzami, Japonią i Włochami (16-18 sierpnia).

Reprezentacja Polski mężczyzn U21 na mistrzostwa świata:

Rozgrywający: Błażej Bień, Mateusz Kowalczyk
Atakujący: Igor Rybak, Wojciech Gajek
Środkowi: Kamil Urbańczyk, Aleksander Maciejewski, Wiktor Przybyłek
Przyjmujący: Stanisław Chaciński, Michał Grzyb, Jakub Kiedos, Bartłomiej Potrykus
Libero: Jakub Jurczyk

Zobacz również:
Terminarz fazy grupowej mistrzostw świata U21

PlusLiga