Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzostwa świata siatkarek w Tajlandii?

Mistrzostwa świata siatkarek w Tajlandii?

fot. Michał Szymański

Już w kwietniu poznamy miejsce, w którym siatkarki będą rywalizować w mistrzostwach świata. Według włoskich mediów faworytem do organizacji tego turnieju jest Tajlandia. Jak wiemy, panowie zagrają na Filipinach.

 

W 2025 roku rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Ostatnio ogłoszono miejsce, w którym o prym na świecie zagrają siatkarze. Będą to Filipiny. Ten kraj starał się też o turniej kobiet. Gdzie więc zagrają siatkarki?

Kolejny egzotyczny kierunek

Prezes Filipińskiej Federacji Siatkarskiej Ramon Tats Suzar ujawnił ostatnio, że światowa federacja FIVB wybierze na organizatora kogoś z grupy: Tajlandia, Wietnam i Hongkong. Według Suzara największe szanse ma Tajlandia.

Filipiny ogłosiły swoją kandydaturę do organizacji mistrzostw świata kobiet w Manili w lipcu ubiegłego roku. Sytuacja się jednak zmieniła i po otrzymaniu turnieju siatkarzy, kraj ten wycofał się z rywalizacji o kolejny turniej.

Nastąpiła zmiana ze względu na rynek, wpływ ekonomiczny. W ciągu ostatnich dwóch lat męska Siatkarska Liga Narodów miała ogromny wpływ na fanów. Teraz słyszałem, że w przypadku mistrzostw świata kobiet odbędą się w Tajlandii, Wietnamie lub Hongkongu. Wybór jest już ostatnich etapach – powiedział Suzara.

Tajlandia stara się najmocniej, ponieważ jej zespół plasuje się wyżej w światowym rankingu. Organizator mistrzostw świata kobiet zostanie ogłoszony w kwietniu.

 

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved