Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21 M: Kolejna wygrana biało-czerwonych

MŚ U-21 M: Kolejna wygrana biało-czerwonych

Reprezentacja Polski juniorów wygrała swoje drugie spotkanie w mistrzostwach świata. Podopieczni Mateusza Grabdy w dwóch pierwszych setach wyraźnie pokonali swoich rówieśników z Kanady. W trzecim mieli problemy, jednak w końcówce włączyli wyższy bieg i zamknęli ten pojedynek w trzech odsłonach.

Wzięli przykład ze starszych kolegów

Początek meczu należał do Polaków, którzy przy zagrywce Kamila Szymendery odskoczyli na 3:0. Udane zbicia dokładali Piotr Śliwka i Mateusz Kufka, a ich przewaga rosła (7:2). Kanadyjczycy ratowali się blokiem, a po asie serwisowym Brendana Millsa zbliżyli się na 7:9. Polacy odpowiedzieli jednak blokiem, a po punktowej zagrywce Szymendery odbudowali wysokie prowadzenie (14:9). Rywale popełniali coraz więcej błędów, a asy serwisowe dokładali Nowik i Śliwka, dzięki czemu biało-czerwoni kontrolowali wynik (20:11). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a Jakub Majchrzak zakończył nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:14).

W drugim secie podopieczni Mateusza Grabdy poszli za ciosem. Udane kontry duetu Nowik/Śliwka pozwoliły im szybko zbudować sobie solidną nadwyżkę (6:2). Dołożyli szczelny blok, a po kiwce Kajetana Kubickiego prowadzili już 10:5. Kanadyjczyków do walki poderwali Kaden Schmidt i Jacob Sargent, a po błędzie Śliwki rywale zbliżyli się na 12:14. Biało-czerwoni odpowiedzieli blokiem, a po akcji Śliwki zmierzali do sukcesu (20:15). W końcówce Kanadyjczycy popełniali mnóstwo błędów, a skuteczna gra na siatce Nowika i Majchrzaka dała Polakom pewną wygraną (25:17).

Od początku trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero trudne serwisy Cory’ego Schoenherra i Samuela Ludwiga spowodowały, że to siatkarze z Ameryki Północnej wysforowali się na prowadzenie (10:7). Chwilę później było już 12:8, ale po kontrze Jakuba Olszewskiego biało-czerwoni rzucili się do odrabiania strat, a przy zagrywce Kubickiego wrócili do gry (16:16). Oba zespoły przy remisie weszły w kluczową fazę tego seta. W niej ważną kontrę skończył Olszewski, a błędy rywali przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Polaków (25:21).

Kanada – Polska 0:3
(14:25, 17:25, 21:25)

Kanada: Mills (1), Grevers, Dueck (3), Schmidt (13), Schoenherr (5), Sargent (7), Jehle (libero) oraz Ludwig (2), Gingera (4), i Musschoot (4)
Polska: Kubicki (2), Nowik (15), Śliwka (12), Szymendera (3), Kufka (5), Majchrzak (9), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (5)