Mistrzostwa świata trwają w najlepsze, a nowy format wciąż ma swoich krytyków. Z wyjątkowo jednostronnej grupy F pewne awansu są już Dominikanki i Chinki. Oba zespoły na ten moment wygrały wszystkie dwa spotkania fazy zasadniczej i to między nimi rozstrzygnie się kwestia awansu z 1. miejsca.
Jednostronnie od początku
W grupie F obyło się bez zaskoczeń. Pewny awans do 1/8 finałów tegorocznych mistrzostw świata przypieczętowały Dominikanki oraz Chinki. Siatkarki z Karaibów świetnie spisują się od początku czempionatu, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. W 1. kolejce grania zespół pokonał bez straty seta Kolumbijki – 3:0. Szybko, łatwo i przyjemnie było również w poniedziałkowym meczu z Meksykankami. Bezradne przeciwniczki nie miały nic do powiedzenia, przegrywając gładko – 0:3. Nieco trudniej miały chińskie siatkarki, które choć są w szerokim gronie pretendentek do podium, to ich gra momentami mocno faluje. Azjatki najpierw uporały się z Kolumbijkami – 3:1. Punktując po dniu przerwy w meczu z Kolumbią – 3:1. Wszystko to sprawiło, że oba zespoły mają po 6 punktów i są już bezpieczne.
O awansie z 1. miejsca drużyn zadecyduje bezpośredni pojedynek między nimi. Faworytki ciężko wskazać, a wydarzyć może się naprawdę wszystko. To natomiast zaplanowano na nadchodzącą środę – 27 sierpnia. Dominikana zachwyca, choć największy sprawdzian dopiero przed nią. Chiny natomiast przypominają na ten uśpionego giganta.
W kolejnej rundzie grupa F połączy się z grupą C. Pewne dalszej gry są już tam Brazylijki, o drugą przepustkę walczą tam Francuzki i Greczynki, które okazały się 'czarnym koniem’ tejże grupy. Oba zespoły w 3. kolejce zagrają ze sobą, a wrażeń z pewnością nie zabraknie. Faworytkami pozostają jednak Trójkolorowe, które mają nieco bogatsze CV, jeśli chodzi o występy na arenie międzynarodowej w ostatnim czasie.
Zobacz również:
Wyniki i terminarz mistrzostw świata siatkarek 2025