Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Łzy radości i smutku, znamy finalistki

MP juniorek: Łzy radości i smutku, znamy finalistki

Zakończyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek. Trzy dni rywalizacji wyłoniły osiem zespołów, które wywalczyły przepustkę do turnieju finałowego. O medale drużyny powalczą w dniach 5-9 marca w Stężycy.

Kto pojedzie na turniej finałowy MPJ?

W 1. grupie, która rywalizowała w Warszawie, awans wywalczyły zespoły LTS-u Legionovia Legionowo i MUKS LO 47 Budowlani Łódź. Legionowianki w całej rywalizacji oddały tylko trzy sety, wygrywając wszystkie mecze. MUKS LO 47 Budowlani Łódź, wzmocniony siatkarkami ze Szczyrku, musiał ustąpić jedynie liderkom tabeli, ale dopiero po walce w tie-breaku. Drużyny stołeczne, mimo ambitnej walki, tym razem musiały obejść się smakiem.

Dużo emocji towarzyszyło ostatnim meczom w grupie 2. TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec, mimo porażki 2:3 z UKS Szamotulaninem Szamotuły, awansowała z 1. miejsca. Jeden set różnicy – tyle wystarczyło, aby awans do finałów wywalczył UKS SMS Police. Ekipa UKS-u przypieczętowała awans wygraną 3:2 nad ŁKS-em Siatkówka Żeńska. W obu zespołach nie zabrakło łez – u policzanek radości, u łodzianek smutku.

W grupie 3. miejsca premiowane awansem zajęły ENEA Energetyk Poznań i SMS Solna Wieliczka. Poznanianki okazały się bezwzględne dla rywalek – wygrały wszystkie mecze, tracąc zaledwie jednego seta. Z rywalizacji w tej grupie odpadły zespoły UMKS WAN MOS Wola Warszawa i UKS Chemik SMS Olsztyn.

Faworytki nie zawiodły również w Stężycy, gdzie grała grupa 4. GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca rozbiła bank, nie tracąc nawet jednego seta. W każdym z meczów gospodynie prezentowały zdecydowanie wyższy poziom od rywalek. Ekipa Pałacu Bydgoszcz mocno walczyła o awans, jednak finalnie musiała uznać wyższość #VolleyWrocław.

W turnieju finałowym można spodziewać się dużych emocji, wysokiego poziomu i walki o każdą piłkę. Niewątpliwie zespół GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, który będzie gospodarzem turnieju finałowego, będzie również jednym z faworytów do złota. – Spokojnie podchodzimy do oceny naszych szans. W turnieju każdy będzie chciał i silnych rywalek nie będzie brakowało – powiedział Dawid Michor, trener GKS-u Wieżyca na łamach serwisu pzps.pl.

Przed rokiem w Dębicy złote medale MP juniorek zdobyły zawodniczki GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, wyprzedzając Energę MKS Kalisz oraz SMS Solną Wieliczka.