Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K gr. A: Ukrainki bez większych szans w meczu przeciwko Serbkom

ME K gr. A: Ukrainki bez większych szans w meczu przeciwko Serbkom

W grupie A mistrzostw Europy reprezentacja Serbii gładko pokonała zespół Ukrainy. W żadnym z setów Ukrainki nie zagroziły swoim utytułowanym rywalkom. Liderką Serbek była Tijana Bosković, która wywalczyła 22 punkty. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zespół narodowy Serbii przeważał nad swoimi rywalkami.

Serbki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. Po akcji Tijany Bosković prowadziły 5:0, a pierwszy punkt Ukrainie dał dopiero zepsuty serwis Mai Ognjenović. As Jovany Stevanović dał Serbkom wysokie, siedmiopunktowe prowadzenie (14:7). Serbska drużyna przez cały czas prezentowała wysoki poziom, po bloku Miny Popović miała przewagę 17:9. W końcówce zespół Giovanniego Guidettiego miał już 10 punktów więcej niż rywalki, a ostatecznie wygrał seta z 11-ma „oczkami” przewagi nad rywalkami.

Drugą odsłonę Serbia rozpoczęła od prowadzenia 4:0, ale Ukrainki szybko odrobiły straty. Był to jednak krótki zryw, bowiem zepsuty atak Viktorii Danczak dał rywalkom przewagę 10:4. Serbki utrzymywały bezpieczną przewagę, a set przebiegał bez większych emocji. W połowie partii Ukrainkom udało się zmniejszyć straty do dwóch „oczek”. Po bloku Nadii Kodoli było 20:18 dla Serbek. Wtedy właśnie faworytki wrzuciły wyższy bieg i mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:19.

Początek trzeciego seta nie był zaskoczeniem. Lepiej rozpoczęły go Serbki (7:3, 11:3). Zespół Giovanniego Guidettiego kontrolował wszystko, co działo się na boisku. Serbki nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł. W trzeciej odsłonie wygrały do 16 i zamknęły cały mecz wynikiem 3:0.

Serbia – Ukraina 3:0
(25:14, 25:19, 25:16)

Serbia: Busa (5 pkt.), Popović (10), Uzelac (8), Ognjenović (3), Stevanović (6), Bosković (22), Jegdć (libero) oraz Lazović, Drca, Bjelica, Pusić (libero) i Lozo (3)
Ukraina: Milenko (7), Meliuszkina (5), Dorsman (3), Szarorodska (1), Kraiduba (1), Kodola (5), Niemcewa (libero) oraz  Maiewska (1), Danczak (10) i Dymar