Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Eda Erdem Dündar: Turecka siatkówka stała się jeszcze lepsza

Eda Erdem Dündar: Turecka siatkówka stała się jeszcze lepsza

fot. Michał Szymański

W półfinale mistrzostw Europy reprezentacja Turcji zmierzy się z Włochami. Turczynki w 1/4 finału pokonały 3:0 Polki, zaś Włoszki wyeliminowały z gry Francuzki. Eda Erdem Dündar, kapitan zespołu narodowego Turcji, podkreśliła, że ostatni rok był przełomowy dla siatkówki w jej kraju. – Myślę, że w tym roku wiele rzeczy się zmieniło. Do zespołu dołączyły nowe zawodniczki, które okazały się znakomite zarówno na boisku, jak i jako ludzie.

Zmienił się nasz styl treningu i gry, dzięki czemu w krótkim czasie turecka siatkówka stała się jeszcze lepsza niż była dotychczas, zarówno na poziomie europejskim, jak i światowym – dodała doświadczona siatkarka. – Teraz mierzymy się z Włochami i na pewno będzie to wspaniały mecz przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn narodowych na świecie.

Trener Daniele Santarelli nie ukrywał, że praca z reprezentacją Turcji daje mu dużą satysfakcję. – Jak dotąd moje doświadczenie jest niesamowite. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę trenować tak ważną drużynę narodową. Mam świadomość, że to bardzo męczące lato nie tylko ze względu na dotychczasowe mecze, ale również patrzenie na kolejny turniej, który jest bardzo ważny (turniej kwalifikacyjny do IO 2024 – przyp. red). Ale teraz skupiamy się na chwili, a tę chwilę reprezentuje półfinałowy mecz z Włochami. Zmierzymy się z szaloną drużyną – podkreślił szkoleniowiec.

Drużyny doceniają swoją siłę

Trener włoskiej reprezentacji – Davide Mazzanti – spodziewa się w półfinale meczu na wysokim poziomie. – Znamy dobrze przeciwnika. Wiemy, jakie są jego mocne strony, a jednocześnie jesteśmy świadomi tego, co będziemy musieli zrobić. Z pewnością będzie to piękny mecz, w którym warto żyć i grać, który należy rozegrać z należytą uwagą, wkładając w grę intensywność i tempo. To, co zrobiliśmy dwa lata temu w Serbii, kiedy zdobyliśmy tytuł mistrza Europy, będzie czymś, co będziemy nosić ze sobą na zawsze, ale należy już do przeszłości. Żyjemy teraz nową historią, która będzie musiała przejść przez półfinał. Turcja to świetny zespół.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved